Ebru Yaşar

Ebru Yaşar Türk müzik dünyasının sevilen isimlerinden birisidir. Başarılı sanatçı hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca müzik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ebru Yaşar Kimdir?

Ebru Yaşar şarkıcı, söz yazarı, sanatçı. 3 kardeş olan ünlü sanatçının bir abisi ve birde kız kardeşi vardır. Babası Polis memuru, annesi ise maliye memuru olarak çalışmıştır. Çok küçük yaşlardan itibaren şarkıcı olmak isteyen başarılı isim, küçükken dersi kaynatan sınıfta hep şarkı söyleyen birisi olduğunu dile getirmiştir.

İlköğretim 1. sınıfı Ankara’da okumuş ardından babasının tayini nedeni ile gitmiş olduğu Tokat’ta ilköğretim eğitimin tamamlamıştır. Ortaokulu İstanbul’da, Lise’yi ise Bitlis ve Adapazarı’nda okumuştur.

İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvar Türk Müziği Bölümü mezunudur.

Ebru Yaşar Nereli?

Ebru Yaşar Ağrı’lıdır. Aslen baba tarafından Ağrı Eleşkirt nüfusuna kayıtlıdır. Doğma büyüme ise Ankara.

Ebru Yaşar Kaç Yaşında?

Ebru Yaşar 45 yaşındadır. Doğum tarihi 8 Ağustos 1978, burcu aslan, doğum yeri Ankara. Türkiye’nin bir çok ilini babasının mesleği nedeniyle gezmek zorunda kalmıştır.

Ebru Yaşar Boyu, Kilosu

Ebru Yaşar 1.66 boyunda ve 57 kilodur. Göz rengi kahverengi, saç rengi ise kumral.

Özellikle Seni Anan Benim İçin Doğurmuş isimli şarkı ile iyi bir çıkış yakalayan Ebru Yaşar bugüne kadar Yeşillenirim, Sevenler Ölmez, Delidir, Aşkımız Buraya Kadar, Sanat-ı Ebru, Bu Sahilde, Seviyorum Seni ve Haddinden Fazla isimli albümlerini müzik severler ile paylaşmıştır.

Ebru Yaşar Evlimi? Eşi Kim?

Ebru Yaşar 26 Haziran 2015 tarihinde İş Adamı Necat Gülseven ile Marmaris Bozburun’da evlenmiştir. Bu evliliğinden 14 Şubat 2017 yılında ikiz çocukları olmuştur. Çocuklarının isimleri Hasan Poyraz ve Ebru Su’dur.

2023 yılında yaşanan deprem felaketi sonrası yardımları ile gündeme gelmiştir. Ünlü sanatçı deprem’de kızını ve ailesini yitiren depremzede Mesut Hançer’e evini teslim ettiği haberleri ile gündeme gelmiştir.

Resmi instagram hesabı @ebruyasaronline ‘dir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz