Sencer Solakoğlu

Sencer Solakoğlu Feyz Çiftliği Sahibi. İş insanı ve girişimci. Hakkında kimdir? eşi, serveti, aslen nereli? babası ve daha bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca kariyeri, iş hayatı ve biyografi bilgileri.

Sencer Solakoğlu Kimdir?

Sencer Solakoğlu Feyz Çiftliği Sahibi, TÜSEDAD (Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı’dır. İş insanı ve girişimci.

Son dönemlerde hayvancılık ve tarım ile ilgili yaptığı açıklamalar ve yorumlar ile sık sık gündeme gelmektedir.

Eğitim hayatına ilköğretim 5. sınıftan itibaren İsviçre’de devam etmiştir. İsviçre’nin ardından Amerika’da Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini tamamlamıştır. 11 yaşında İsviçre’ye yatılı okula gitmiş, üniversite için Amerika California’ya yerleşmiş, Lisans eğitimi iktisat bilimlerinin devamında yüksek lisans eğitimi olarak davranış biliminde derinleşerek bir süre Klinik Psikologluk yapmıştır.

Günümüzde Bursa’da tarımcılık ve hayvancılık ile ilgilenmekte, Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiriciliği (TÜSEAD) Derneği’nin yönetim kurulu başkanlığı görevini de sürdürmektedir.

Sencer Solakoğlu Nereli?

Sencer Solakoğlu babası tarafından aslen Erzurum’ludur. Doğma büyüme ise İstanbul.

Sencer Solakoğlu Eşi Kim?

Sencer Solakoğlu’nun eşi Ayça Solakoğlu’dur. Eşi Ayça Solakoğlu Feyz Çiftliğinin Finansal yönetimini üstlenmiştir. Bu evliliğinden iki kızı vardır.
Sencer Solakoğlu ve eşi Ayça Solaoğlu
Feyz Çiftliği, 2012 yılında tarımsal üretim faaliyetlerinin başlaması ile toplam 2000 baş hayvan mevcudu ile süt, fermente kasap sucuk, seçme pastırma, antrikot pastırma, frankfurter sosis, barbekü sosis ve dana kavurma üretimine devam etmektedir.

Sencer Solakoğlu Kaç Yaşında? Doğum Tarihi

Sencer Solakoğlu 48 yaşındadır. Doğum tarihi 24 Mayıs 1974, burcu ise ikizler’dir.

Sencer Solakoğlu Serveti

Sencer Solakoğlu serveti ile ilgili de bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Ancak henüz serveti, kazancı ile ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır.

Henüz vikipedi kaynağı oluşturulmamıştır. Resmi twitter hesabı @sencer_s ‘dir. Resmi twitter hesabı açıklamasında kendisi ile ilgili sadece çiftçi ifadesini kullanmıştır. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi ise @solakoglusencer ‘dir. Günümüz itibariyle 102bin civarında takipçisi bulunuyor.

Sencer Solakoğlu 2009 yılında ailesiyle beraber FeyzSüt Şirketi’ni kurmuştur. Bursa’nın Karacabey ilçesinde kurulan şirketin günümüzde işletmeciliğini devam ettirmektedir.
Sencer Solakoğlu
Geçmiş dönemde, Feyz Al adlı bir program ile tarım ve hayvancılığa dair teknik bilgilerini aktarmış, ülkenin tarım ve hayvancılık alanında ciddi potansiyeli olduğunu ancak bu potansiyelin yeterince değerlendirilmediği gibi açıklamalarda bulunmuştur.

Son dönemde Eski Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile de bir diyalog gerçekleşmiştir. Bazı kaynaklarda kendisine Nişantaşı Çiftçisi denildiği, çiftliğinin 5 kez denetlendiği, AB lisansının elinden alındığı ve 5 yıl boyunca tarım ve hayvancılık desteğinden mahrum bırakıldığı belirtilmektedir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz