Seçil Erzan

Seçil Erzan son dönemde futbolcu ve teknik direktörler ile yaşadığı sorunlarla gündem olmuştur. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Seçil Erzan Kimdir?

Seçil Erzan bankacı. Banka müdürlüğü yaptığı belirtilen Erzan, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 18 kişiyi dolandırdığı iddiası ile yargılanmıştır.

Seçil Erzan Nereli?

Seçil Erzan aslen Tekirdağ Çorlu doğumludur.

Çorlu Lisesi ardından Kocaeli’de üniversite eğitimini tamamlamıştır.

10 yıl Tekirdağ Çorlu’da şube müdürü olarak çalışmıştır. Ardından Denizbank Bahçeşehir şube müdürlüğüne atanmış, 2012 yılında Denizbank’ın Florya şubesinde müdürlük görevinin ardından Levent Büyükdere şubesine müdür olarak atanan isim olmuştur.

Denizbank ile Galatasaray arasında 2013 yılında sponsorluk anlaşması imzalanmıştır. Bu dönemde görevi sırasında dönemin Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in finansal danışmanlığını üstlenmiştir. Şube müdürü olarak yaklaşık 11 yıl içinde çok sayıda futbolcu, iş insanı ve yakınlarına bir ‘fon’ vaadi ile yüksek para getirisi tavsiyesinde bulunduğu belirtilmiştir.

Fatih Terim Fonu adı altında çok sayıda kişiden 44 milyon dolar toplamakla suçlanan Erzan’a ve beraberindeki 3 kişiye ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlaması ile dava açılmıştır.

Savcılık, ‘nitelikli dolandırıcılık’ yönünden dosyayı ayırmıştır. İddianamede, sanıkların 216’şar yıla kadar hapsi istenmiş, düzenlenen iddianame İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilmiştir.

Bu olay sonrasında ifade veren Erzan şu açıklamalarda bulunmuştur. “Savunmasında, “Faiz adı altında bu insanların aza tamah etmemeleri, çok kazanmak istemeleri beni bu hala soktu. Kazandırırken Seçil’dim, kazandıramayınca dolandırıcı oldum.”

Maalesef doğum tarihi, kaç yaşında olduğu gibi tam net bilgilere ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz