Samet Kaan Kuyucu

Samet Kaan Kuyucu son yıllarda başarılı oyunculuk kariyeri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise hayranları tarafından aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 doğumlu olan yakışıklı oyuncu Samet Kaan Kuyucu aslen Gaziantep’de dünyaya gelmiştir. Maalesef boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Gaziantep Fen Lisesi mezunudur. Lise eğitiminin ardından Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanmış ancak oyuncu olmak istemiştir. Hemen 1 sene sonra da Ankara Hacettepe Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nde eğitim hayatına devam etmiştir. Famelog Academy öğrencilerindendir.

Günümüz itibariyle oyunculuk çalışmalarını İcon Talent Menajerlik Oyunculuk Ajans bünyesinde devam ettirmektedir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2018 yılında rol aldığı Çarpışma isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. 2019 senesinde ise Aşk 101 adlı Burak karakterine, Alef adlı dizi de ise Ahmet karakterine hayat vermiştir. Aşk Tesadüfleri Sever 2 adlı sinema filminde ise Ömer Faruk Sorak karakterini canlandırmıştır.

Samet Kaan Kuyucu oynadığı sinema ve diziler;

2018 – Çarpışma
2019 – Aşk 102 (Burak)
2020 – Alef (Ahmet)
2021 – Öğrenci Evi (2021) Dizi de Bertan Asllani, Baran Bölükbaşı, ve Zülal Sude Güler gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

SİNEMA

2020 Aşk Tesadüfleri Sever 2 – Ömer Faruk Sorak

Eğitimi;

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz