Baran Bölükbaşı

1

Baran Bölükbaşı Adı Efsane dizisinde canlandırdığı Fiko karakteri ile hafızalara kazınmıştır. Yakışıklı oyuncu hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Baran Bölükbaşı Kimdir? Nereli?

1994 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu aslen Hatay İskenderun’ludur. 10 yaşına kadar yaşantısını İskenderun’da sürdürmüştür. Ardından babasının işi dolayısıyla Adana’ya taşınmış 6 sene Adana’da ve ardından Antalya’ya yerleşmiştir. Antalya’da lise mezuniyetinin ardından 2 yıl sonra İstanbul’a taşınmıştır. Adı Efsane dizisi öncesinde audition’lara gitmiş ancak asıl serüveninin Vatanım Sensin için audition vermesi ile başlamıştır. Kısmeti ise Adı Efsane adlı dizi olmuştur.

Kariyerinde söz konusu sinema, tiyatro ve televizyon olduğunda kendisine babasını örnek aldığını dile getirmiştir. Babasının bu alanda muazzam bir ilgi ve bilgisi olduğunu belirtmiştir. Hatta izlemekle kalmadığını karakterlerin taklitlerini de yaptığını sözlerine eklemiştir.

Lise eğitimi döneminde, müzik grubu kurmuş grupta saz, piyano ve bateri gibi aletleri çalmaya başlamıştır. Daha sonra Antalya Replik Sanat Eğitim Kurumları’nda oyunculuk eğitimi alan Baran Bölükbaşı ardından Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’ne girmiştir.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Adı Efsane dizisinde Fiko ardından Sevdanın Bahçesi dizisinde ise Tolga karakterini canlandırmıştır. 2018 yılında ise Servet adlı dizi de Korkmaz karakterini canlandırarak oyunculuk serüvenine devam ettirmiştir. Vuslat dizisinde ise Fırat Çağlar karakterine hayat vermiştir.

Baran Bölükbaşı Boyu, Kilosu, Yaşı:

Yakışıklı oyuncunun boyu 1.75 cm, kilosu 71, burcu ise boğa’dır. 2021 yılı itibariyle yaşı 27’dir. @baranbolukbasii olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 202bin civarındadır.

Hakkında gerçekler:

Defalarca izlediği film Gladiator.
İspanyol sokak müzisyenlerini dinlemekten büyük keyif alıyor.
Black Mirror dizisini beğeni ile takip etmiştir.
Stefan Zweig’ın Satranç’ı kitabını okumuştur.
Herkese önerebileceği kitap: Emrah Serbes‘in Müptezeller’i ve Nejat İşler’in Gerçek Hesap Bu isimli kitabı.
Yurt dışında en çok görmek istediği ülkeler, Meksika ve İspanya bölgeleri.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz