Osman Nuri Kabaktepe

0

Osman Nuri Kabaktepe Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Kongresi İl Başkanlığı görevine atanan isim olmuştur. Hakkında kısaca merak edilen hayatı ve biyografi bilgileri.

Osman Nuri Kabaktepe Kimdir?

Osman Nuri Kabaktepe siyasetçi, AK Parti İstanbul İl Başkanı. Fatsa İmam Hatip Lisesi ardından Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Gençlik dönemlerinde siyaset ile ilgilenmeye başlamış, Refah Parti bünyesinde aktif olarak yer almıştır. Üniversite eğitimi döneminde Milli Gençlik Vakfı’nda da (MGV) çalışmalarda bulunmuştur. Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır.

2021 yılında AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak seçilmiştir. Kongre’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtılmış ve kendisi ile ilgili Cumhurbaşkanı şu ifadeleri kullanmıştır. “1994 ruhu ile 2023 hedeflerimizi gerçekleştirecek bir arkadaşımızı, Osman Nuri Kabaktepe kardeşimizi İstanbul’a il başkanı yapıyoruz”.
osman nuri kabaktepe 3 jpg
Geçmiş yıllarda Fazilet Partisi ve Refah Partisi bünyesinde çeşitli görevlerde yer almıştır. Saadet Partisi Kurucu Başkanı’da olan Kabaktepe, Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2004 yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nden Fatsa Belediye Başkan adayı olmuştur.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanlığı da yapmıştır. Ayrıca İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyeliği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyeliği, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcılığı gibi görevlerde bulunmuş, 2016 senesinde Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir.

Osman Nuri Kabaktepe Nereli?

Osman Nuri Kabaktepe aslen Ordu’ludur. Ordu’nun Fatsa İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

Osman Nuri Kabaktepe Kaç Yaşında?

Osman Nuri Kabaktepe 53 yaşındadır. Doğum tarihi 1 Aralık 1970, burcu ise yay’dır.

Evli olan Osman Nuri Kabaktepe’nin iki evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz