Osman Mesten

Osman Mesten 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili’dir. Siyaset hayatı ve biyografisi hakkında kısa bilgiler.

1971 yılında aslen Bursa’nın Keles İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Annesi Sultan Hanım, babası ise Yakup Bey’dir.

Keles 1. Murat İlkokulu, Eskişehir İmam Hatip Lisesi ve Bursa İmam Hatip Lisesini tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Osman Mesten siyasi kimliğinin yanı sıra Avukat’tır. 1998 senesinde İstanbul’da avukatlık mesleğine adım atmış 2000 senesinden itibaren çalışmalarını Bursa’da devam ettirmiştir.

Geçmiş yıllarda Milli Gençlik Vakfı Öğrenci Temsilciliği ve Refah Partisi Gençlik Kolları bünyesinde görevler almıştır. Ardından, Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı ayrıca, Fazilet Partisi Eminönü İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Bunların dışında, Bursa İHH Kurucu Başkanlığı, Türkiye Yazarlar Birliği Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinin yanı sıra, Süleyman Çelebi Derneği ve Yedi Hilal Derneği Bursa Şubesi kurucu heyetlerinde görev almıştır. Has Parti Bursa Kurucu İl Başkanlığı ve merkezi İstanbul’da bulunan Hukukçular Derneği Bursa İl temsilcisidir.

Avukat ve Milletvekili Osman Mesten, 26. Dönemde Bursa Milletvekili seçilmiş, Dilekçe Komisyonu üyeliği yapmıştır. Evlidir ve bu evliiğinden üç evladı vardır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Kısaca, 26. ve 27. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi ve Özbekistan Dostluk Grubu Başkanı’dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz