Okay Memiş

Okay Memiş Erzurum Valisi olarak görevini sürdürmektedir. Eğitimi, daha önce yaptığı görevler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Okay Memiş Kimdir? Nereli?

Okay Memiş 1970 senesinde doğmuştur. Aslen Giresun Piraziz İlçesi Nüfusuna kayıtlıdır, günümüzde Vali olarak görevini sürdürmektedir.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1991 senesinde mezun olmuş, 1992 senesinde Ordu Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak göreve başlamıştır.

Sarıyahşi (Aksaray), Genç Bingöl, Orta (Çankırı) Kaymakamlığının ardından, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde 2002-2013 yılları arasında sırasıyla; Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Bir süre İçişleri Bakanlığı’nda Hukuk Müşaviri olarak ta çalışmıştır. Daha sonra, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Başdanışmanı olarak görev çalışmıştır.

2016 – 2018 yılları arasında Gümüşhane Valisi olarak görev yapan Vali Okay Memiş 27 Ekim 2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan 2018/202 Sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Erzurum Valisi olarak atanmıştır. Eski Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’da 2018 yılı Ekim ayında yayınlanan kararname ile mülkiye başmüfettişliğinde görevlendirilmiştir.

İngilizce bilmektedir. Evlidir, bazı kaynaklarda eşinin eczacı olduğu belirtilmektedir ve 2 çocuğu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz