Oğuz Kemal Yakar

0

Oğuz Kemal Yakar eski CHP İstanbul İl Sekreteri. Hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Oğuz Kemal Yakar Kimdir?

Oğuz Kemal Yakar siyasetçi, İl Sekreteri ve İl Başkan Yardımcısı (2018-2023). 35 ay İl Sekreteri olarak görev yapmıştır. İstanbul İl Yönetim Kurulu’ndan 2022/895 sayılı genelge gereği, Milletvekili aday adaylığı için istifa etmiştir.

İlk öğretimi Bodrum Cumhuriyet İlköğretim Okulu, liseyi İzmir Atatürk Lisesi’nde yatılı olarak, üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesin’de tamamladı.

Oğuz Kemal Yakar Nereli?

Oğuz Kemal Yakar İzmir’lidir. Aslen İzmir’in Konak İlçesi’nde dünyaya gelmiştir.
Oguz Kemal Yakar3

Oğuz Kemal Yakar Kaç Yaşında?

Oğuz Kemal Yakar 30 yaşındadır. Doğum tarihi 1993, doğum yeri İzmir, Konak.

2012 senesinde Beyoğlu Gençlik Örgütü yönetiminde görev almıştır, ardından parti çalışmalarında aktif olarak görev almaya başlamıştır. 2 dönem İstanbul Şişli İlçe Gençlik kolu kongresinde İl delegesi seçilmiştir.

13 Ocak 2018 tarihinde CHP İstanbul İl Yönetimi’ne seçilen Yakar, çeşitli sivil toplum örgütlerinde gönüllü olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda dijital reklamcılık alanında çalışmaktadır.

2022 yılının sonlarına doğru CHP İstanbul İl Sekreterliği görevinden Milletvekili aday adaylığı için istifa etmiştir. İstifasının ardından resmi sosyal medya hesaplarından istifası ile ilgili paylaşımlar da bulunmuştur. Görevini Hale Özcömert Coşkun’a devretmiştir.

Açıklamasında istifasının ardından şu ifadelere yer vermiştir, “18 yaşında kapısından girdiğim, her kademesinde partili yol arkadaşlarımın takdiriyle görev almanın sonsuz onur ve gururunu yaşadığım, memlekete dair kavgamı, hayalimi savunduğum partimde yeni bir döneme merhaba demek için bir adım atıyorum.”

Resmi instagram hesabı @kemalyakar ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz