Nuşirevan Elçi

0

Nuşirevan Elçi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun Başdanışmanı olarak görev almıştır. Hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Nuşirevan Elçi Kimdir?

Nuşirevan Elçi Avukat, eski Şırnak Baro Başkanı. 1999 senesinde Şırnak Cizre’de avukatlık mesleğini yapmaya başlamıştır. Evli 4 çocuk babasıdır.

İlkokul, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Cizre’de tamamlamıştır. Ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

1994 senesinde Hür Kürtler platformunda yer almıştır.

1996 senesinde amcası, Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Şerafettin Elçi’nin Genel Başkanı olduğu Demokratik Kitle Partisinde yer almıştır.

2006 senesinde kurulmuş olan (KADEP) Katılımcı Demokrasi Partisi’nin kurucuları arasında yer almıştır.

2001 ve 2004 yılları arasında Mardin Bölge Barosu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

2004 yılında Şırnak Barosu’nun kuruluş işlemlerini tamamlayan Elçi, 2004 ve 2006 yılları arasında ise Şırnak Barosu Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

2006 ve 2021 yılları arasında Şırnak Baro Başkanlığı görevlerini sürdürmüştür. 27 Ekim 2022 tarihinde bir grup arkadaşı ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılmıştır. 2022 yılının Aralık ayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı olarak görev yapmaya başlamıştır.

Nuşirevan Elçi Nereli?

Nuşirevan Elçi aslen Şırnak Cizre’lidir ve Cizre’de dünyaya gelmiştir.

Resmi twitter hesabı kullanıcı ismi @nusirewanelci ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz