Nilay Cafer

Nilay Cafer hakkında merak edilen kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1988 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu doğma büyüme aslen Samsun’ludur. Asıl mesleği resim öğretmenliğidir. Mertcan Cafer isminde bir erkek kardeşi vardır. Boyu 1.70 cm, kilosu 55, burcu ise Akrep’tir.

Samsun Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi’ni bitiren güzel oyuncu oradan resim öğretmenliğine geçiş yapsa da hiç bir zaman düşündüğü bir meslek olmamıştır. Genellikle hayalinde moda tasarımı ya da iç mimarlık olmuştur. Lise son sınıfta iken fotoğrafçılık kursu, tiyatro ve yüzme ile ilgilenmiştir.

Resim öğretmenliği üzerine eğitimini sürdürdüğü dönemde, Sinop’ta oturan dayısının yanına gitmiştir. Orada çekimleri süren Parmaklıklar Ardında dizisinde dikkatleri üzerine çekmiş ve o anda oyunculuk teklifi almıştır. Ardından bir anda kendisini televizyon ekranlarında oyuncu olarak bulmuştur. Daha sonra İstanbul’a taşınmış ve Parmaklıklar Ardında dizisinden sonra üst üste oyunculuk teklifleri alarak oyunculuğunu pekiştirmiştir.


2017 yılında beyin ameliyatı geçiren güzel isim, migreni olduğunu ve migren ameliyatı ile birlikte beyninde toplar damarda bulunan pıhtı’nın alındığı belirtmiştir. 9.5 saatlik uzun ve zorlu bir ameliyatın başarılı geçmesi ve ardından 8 aylık iyileşme sürecinin neticesinde hayatına kaldığı yerden devam etmiştir. O dönemde gelen hiç bir projeye olumlu yanıt verememiş ancak boş durmakta istememiş ve takı tasarlamaya başlamıştır. İlerleyen süreçte ise kendi adını taşıyan Nilay Cafer Jewellery Koleksiyon Takı & Aksesuar markasını yaratmıştır. Resim öğretmenliği bölümünden mezun olduğu için yaptığı resimler ve heykelleri de iş hayatında kullanmıştır.

Nilay Cafer rol aldığı sinema ve diziler;

2007 yılında ilk dizi oyunculuk deneyimini Parmaklıklar Ardından isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Bugüne kadar Fatma Gül’ün Suçu Ne, Aşktan Kaçılmaz, Her Şey Yolunda Merkez, Unutulmaz, Yunus Emre: Aşkın Sesi ve Araf gibi dizilerde rol almıştır. 2015 yılında ise Fox Tv ekranlarında yayınlanan Şehrin Melekleri isimli dizide bayan bir polis İdil Gündoğan karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında ise Yunus Emre: Aşkın Sesi isimli sinema filminde Balım Kız karakterine hayat vermiştir. Oyunculuk dünyasında en beğendiği oyuncular arasında Binnur Kaya ve Şener Şen yer almaktadır. Onlarda aynı projede karşılıklı olarak oynamayı çok istemektedir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz