Şener Şen

Şener Şen Yaşayan efsane, usta oyuncu, Türk sinema tarihinin en önemli isimlerinden birisidir. Şener Şen Kaç Yaşında, eşi, babası, çocuğu ve hayatı ile ilgili tüm merak ettikleriniz kimnereli.net’te..

1941 yılında dünyaya gelen Şener Şen, 2019 yılı itibariyle 78 yaşındadır. Babası yine Türk sinema tarihinin usta isimlerinden 15 Aralık 1989 yılında İstanbul’da yaşamını yitiren Ali Şen’dir.

Şener Şen’in gerçek ismi Ali Haydar Şen’dir. İstanbul Bakırköy Ortaokulu ve İstanbul Erkek Lisesi’ni tamamlamış, gençlik dönemlerinde işportacılık, minibüs şoförlüğü gibi işlerde çalışmıştır. Baba tarafından aslen Adana’lıdır.

Bir dönem İlkokul öğretmenliği’de yapan usta isim, 1967 senesinde tiyatro oyuncusu Ergun Köknar’ın desteği ile İstanbul Şehir Tiyatrosu’na adım atmış ve 13 sene kadar çalışmalar gerçekleştirmiştir. ilk olarak Yeşil Sahne’de amatör olarak tiyatro oyunculuğuna adım atmış, Yeşilçam’da seslendirme yapmış ve çeşitli filmlerde küçük roller üstlenmiştir. Sinema dünyasına giriş yaptıktan sonra figüranlık dahil bir çok işi beraberinde devam ettirmiştir. Yeri gelmiş, rol aldığı filmlerde dans etmiş, yeri gelince de başrol oyuncusundan dayak yemiştir. Bu zorlu süreçlerin üstesinden başarı ile gelmiş ardından o dönemlerde Yönetmen Ertem Eğilmez tarafından keşfedilmiştir.

Oyunculuk kariyeri;

İlk olarak Hababam Sınıfı filminde Badi Ekrem karakteri ile 1975 senesinde dikkatleri üzerine çekmiş, bu film’de birlikte rol aldığı yine usta oyuncu Kemal Sunal ile sonraki bir çok sinema filminde müthiş ikiliyi oluşturmuşlardır. Birlikte Davaro, Süt Kardeşler, Şabanoğlu Şaban, Hababam Sınıfı, Tosun Paşa, Çöpçüler Kralı ve Kibar Feyzo sinema filmleri ile tüm sinema severlerin gönlünü fethetmeyi başarmışlardır.

Özellikle 1983 yapım Şalvar Davası adlı sinema filmi ile büyük çıkışını gerçekleştirmiştir. Züğürt Ağa, Namuslu, Milyarder, Muhsin Bey gibi çizgisinden uzak sinema filmleri ile de büyük başarı yakalamıştır.

Şener Şen evlimi? kızı çocukları ve bilinmeyen aile hayatı;

İki kez evlenen Şener Şen’in ilk evliliğinden 1975 doğumlu Bengü isminde bir kızı vardır. İkinci evliliğini ise 1989 yılında Eşkıya filmindeki Keje ve Ekmek Teknesi dizisindeki Ayhan karakteri ile tanınan Şermin Hürmeriç ile gerçekleştirmiş ancak 1997 yılında boşanmıştır.

Geçmişten günümüze Değirmen, Selamsız Bandosu, Zengin Mutfağı, Amerikalı, Çıplak Vatandaş, Hababam Sınıfı Tatilde, Gülen Gözler, Şekerpare, Davaro, Aşık Oldum, Tosun Paşa, Arabesk, Banker Bilo, Av Mevsimi, Çiçek Abbas, Yol Ayrımı ve daha bir çok sinema filminde rol almış, bir çok ödülün sahibi olmuştur.

3 Yorumlar

  1. Büyük üstat seni bildim bileli en büyük hayranın oldugunu bilmeni isterim en büyük derken benim açımdan demek istedim yıllardır da hep söylerim seni çok seviyorum üstat…………

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz