Neslihan Seven

Neslihan Seven İyi Parti eski GİK üyesi. Son dönemde Altılı Masa’nın aday krizi sonrasında masanın dağılması neticesinde gündeme gelen isim olmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Neslihan Seven Kimdir?

Neslihan Seven siyasetçi, mühendis, milletvekili adayı. Zafer Partisi eski Genel Başkan Yardımcısı.

Işık Üniversitesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunudur. 2005 yılında mezun olan Seven, mezuniyetin ardından bir süre mesleğini sürdürmüş, ardından ailesinin de desteği ile moda tasarım üzerine devam etmiştir.

2010 yılında İstasyon Sanat Akademisi Moda Tasarım Bölümü’nde eğitim gören Seven, 2012 yılında Esmod İstanbul tarafından düzenlenmiş olan Drapaj Eğitimi’ne atölyesine katılmıştır.

İstanbul Moda Akademisinde Yaratıcı Drapaj atölyesindeki eğitimini tamamlayan Seven, 27. dönem İyi Parti İstanbul Milletvekili adayı olmuştur. 7 Aralık 2014 tarihli ilçe kongresi itibariyle seçilmiş olduğu MHP Kadıköy İlçe Yönetim Kurulu üyeliğinden 2017 yılında istifa etmiştir.
Neslihan Seven2
İlerleyen süreçte Zafer Partisi’ne katılmıştır. Genel Başkanlığını Ümit Özdağ’ın üstlendiği Zafer Partisi’nden de istifa etmiştir. İstifasının ardından twitter hesabından şu açıklama da bulunmuştur.

“Kurucu üyesi olduğum Zafer Partisi’nden ve Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevimden istifa etmiş bulunmaktayım. İnandığım değerler uğruna her alanda mücadeleme yılmadan devam edeceğim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla arz ederim.”

Son dönemde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in “Altılı Masa’daki aday krizi nedeni ile masayı dağıtması ve masadan kalkması sonrasında gündeme gelen isim olmuştur. Meral Akşener hakkında yapılan bir konuşmanın ses kaydı’nın Seven’e ait olduğu iddia edilmiştir.

Neslihan Seven Nereli?

Neslihan Seven İstanbul doğumludur.

Neslihan Seven Kaç Yaşında?

Neslihan Seven 44 yaşındadır. Doğum tarihi 1979, doğum yeri İstanbul.

Resmi instagram hesabı @sultanneslihanseven_ ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz