Murat Tolga Şen

0

Murat Tolga Şen hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Murat Tolga Şen Kimdir?

Murat Tolga Şen oyuncu, yazar ve yönetmen. Ayrıca sinema ve televizyon eleştirmeni olan Şen, Öteki Sinema, Medyaradar ve Beyazperde’de yazar, Yalçın Gökçebağ atölyesinde çizer, eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oynamaktadır.

Özellikle son dönemde Türk sinema dünyasının başarılı yapımlarından olan ve oldukça konuşulan filmleri Bergen, Dilber Ay ve Pera Palas’ta Gece Yarısı gibi yapımları canlı yayında yorumlamıştır.

Pera Palas’ta Gece Yarısı için eleştirilerde bulunmuş, Bergen Sinema filminin başrol oyuncusu güzel isim Farah Zeynep Abdullah’ı tebrik ettiğini dile getirmiştir.

Murat Tolga Şen Nereli?

Murat Tolga Şen aslen Amasya’lıdır. Amasya’nın Gümüşhacıköy İlçesi’nde dünyaya gelmiştir.
murat tolga sen6

Murat Tolga Şen Kaç Yaşında?

Murat Tolga Şen 49 yaşındadır. Doğum tarihi 1973, doğum yeri Amasya, Gümüşhacıköy.

Uzun seneler film ve televizyon eleştirmenliği yapan ünlü isim aynı zamanda oyuncu olarakta kamera karşısına geçmiştir. 2013 yılından bu yana filmler ile ilgili yazılar kaleme almaktadır.

Öteki Sinema isimli web sitesini kurmuş ve yayın yönetmenliğini üstlenmiştir. 2010 senesinde beyazperde.com sitesi için film kritikleri yazmaya başlamış, pek çok sinema dergisinde eleştirmenliğe devam etmiştir.

Bir kaç senedir, Okan Bayülgen‘in yönetmiş olduğu Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda rol almaktadır.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra lisanslı bir yelken sporcusudur. Bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini üstlenmiştir. Günümüzde de yelken ile ilgilenmekte, Pirat sınıfında Türkiye dereceleri bulunmaktadır.

Resmi sosyal medya hesaplarından da anlaşılacağı üzere sıkı bir motosiklet kullanıcısıdır. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @murattolga ‘dır. Youtube video kanalında da paylaşımlarını sürdürmekte, youtube video kanalı @MTolgaSen ‘dir. Kanalında sansürsüz film ve sektör eleştirileri yapacağını belirtmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz