Erdal Gürbüz

Erdal Gürbüz Beyaz perdenin en çok aranan yönetmeni ve Genel koordinatörüdür. Hakkında merak edilen sorulara cevaplar, kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Erdal Gürbüz Kimdir?

Erdal Gürbüz 10 Kasım 1989 tarihinde İsviçre’de dünyaya gelmiştir. Doğup büyüdüğü İsviçre’de İlk ve Ortaokul eğitimini bitirmiş, Üniversite tahsilini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Setlerde kablo toplayarak mesleğe başlayan Gürbüz, Azmi ve hırsı ile kısa Zamanda genel koordinatörlüğe kadar yükselmiştir. Sayısızca ödüllere layık görülen Gürbüz sırasıyla, 2019 Uluslararası En iyi yönetmen ödülü, 2020 Yılı Amerika’nın En iyi yönetmeni Ödülünü almıştır.

Amerika Newyork Film Akademisi ve Londra Film Akademilerinde üst düzey eğitim almıştır. 40’a yakın hit klibe imza atan Erdal Gürbüz, çektiği Atatürk ve Cumhuriyet reklamlarıyla da her daim zirvede kalmayı başarmıştır.

Setlerde az konuşup, çok dinleyen bir adam olarak da bilinen Erdal Gürbüz her oyuncunun çalışmak istediği bir hoca haline gelmiştir.

Filmler:

Dayı: Bir adamın hikayesi
Müslüm
Cep Herkülü Naim
Ayla
Dönerse senindir
Fast and furious 9
Hedefim sensin
Mutluluk zamanı
Poyraz karayel
Ahlat ağacı
Delibal
İncir reçeli 2
Börü

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz