Murad Osmann

0

Murad Osmann kimdir? kaç yaşında? doğum yeri, aslen nereli? eşi, hayatı, mesleki kariyeri ve kısaca biyografi bilgileri.

1985 yılında Kaspiysk’de dünyaya gelmiştir. Kaspiysk günümüzde Rusya’ya bağlı olarak görünsede aslında, Kuzeydoğu Kafkasya’da yeralan Dağıstan Cumhuriyetinde bir kent’tir. Nüfusun çoğunluğu Türk kökenli Kafkas Dargilerden oluşmaktadır.

Dağıstan asıllı Murad Osmann video prodüktörü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İngiltere’de İnşaat Mühendisliği üzerine eğitim almış ancak iletişim sektöründe çalışmalarını sürdürmeye karar vermiştir. Eğitim hayatının ardından Moskova’ya dönmüş ve bir video prodüksiyon şirketi kurmuştur.

Murad Osmann ‘ın Beni Takip Et projesi nasıl başladı?

2015 yılında Rus asıllı Nathaly Zakharova ile evlenmiştir. Eşi eski bir gazetecidir.

Hikayesi’ne İspanya Barcelona’da başlamıştır. Evlenmeden önce başlayan bu hikayenin başında çok gençtik, çok aşıktık ve kesinlikle kaygılıydık diyen Murad Osmann bir gün gezip, eğlenip fotoğraflar çektiğini belirtmiştir. Ardından, şimdiki eşi birden Murad’ın elini tutup kendisini öne doğru atmış o anı Murad fotoğraflamıştır.

Ardından sırtı dönük, sol kolu da eşine uzanmış vaziyette pozu ile resmen bir akımın öncüsü olmuşlardır. Beni Takip Et anlamını taşıyan poz ile sosyal medya hesaplarından inanılmaz bir ilgi gören ikili tüm dünyayı gezmekte, bir yandan resimlerini paylaşmakta bir yandan da ciddi bir gelirin sahibi olmaktadırlar. Bütün resimlerdeki imaj fikri, genç bir adamın elini alan ve onu Dünya üzerindeki en ikonik yerlere götüren bir kız.

Kısa sürede Reddit, Daily Mail ve BuzzFeed’in bazı makalelerinde yer almışlardır ve fotoğrafları ile tüm dünyayı ele geçirmeyi başarmışlardır.

Ayrıca Sanat Meydanı sergileri ve Zaman Meydanı’nda sergiler; Google, Macy’s ve Samsung ile ortak çalışmalar gerçekleştirmiştir. Diğer bir yandan National Geographic ve NBC kanalları ile özel projelerin yanı sıra iki kitaba da imzasını atmıştır. Günümüzde FollowMeTo travel isimli web sitesi ile gidilecek yerleri, gezip gördükleri yerler hakkında paylaşımlar yapmakta ve günlüklerini paylaşmaktadırlar.

Murad Osmann’ın günümüz itibariyle instagram hesabında takipçi sayısı 4.3 Milyon civarındadır. Her geçen gün takipçi sayısı artan çiftin yeni yerler keşfederek verdikleri Beni Takip Et pozları büyük bir beğeni ile karşılanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz