Muhammed Yakut

Muhammed Yakut Sosyal medya dünyasının son dönemde en fazla dikkat çeken isimlerinden biri olmuştur. Özellikle Youtube video kanalından yaptığı paylaşımlar büyük ilgi görmüştür. Hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Muhammed Yakut Kimdir?

Muhammed Yakut Atatürk Anadolu Lisesi mezunudur. Babası Hacı Hasan Yakut’tur. Ayrıca Diyarbakırspor futbol kulübü eski başkanlarından olan Abdurrahman Yakut’un da yeğenidir.

Muhammed Yakut Nereli?

Muhammed Yakut aslen Diyarbakır’lıdır ve Diyarbakır doğumludur.

Muhammed Yakut Kaç Yaşında?

Muhammed Yakut 51 yaşındadır, doğum tarihi 1972, doğum yeri Diyarbakır.

Muhammed Yakut Kısaca Hayatı

Muhammed Yakut Diyarbakır’ın tanınan Yakut, ailesinin üyesidir. 1992’de BOTAŞ bünyesinde çalışmış, ayrıca geçmiş yıllarda Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Ayrıca girişimci ve insanı olan Yakut’un Ankara’da bir yağ fabrikası olduğu açıklanmıştır.

Son dönemde özellikle sosyal medya dünyası tarafından Delilerin Delisi isimli YouTube video kanalı ile tanınmıştır. Yaptığı birbirinden ilginç açıklamaları ile tüm Türkiye’nin gündemine oturmayı başarmıştır.
Muhammed Yakut3
Özellikle eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, eski Ekonomi Bakanı Berat Albayrak, gazeteci Can Tanrıyar, Metin Güneş, Ali Tarakçı ve daha pek çok isim ile ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme gelmiştir. Sosyal medya dünyasında son dönemde ikinci Sedat Peker olayı olarak adlandırılmaktadır.

11 Nisan 2023 tarihinden bu yana özellikle Türk Siyaset dünyasının ünlü isimleri hakkında yaptığı çarpıcı iddia ve açıklamaları büyük yankı uyandırmıştır. Sedat Peker’in uzun yıllardır tanıdığın ancak samimi dostluklarının olmadığını dile getirmiştir. 2012 senesinde Kocaeli Körfez’de Denizatı Petrokimya Şirketi sahibini kaçıran çetenin başında da Muhammed Yakut’un olduğu belirtiliyor.

Evli ve çocuklarının olduğu açıklanan Yakut’un ayrıca suç dosyasının da kabarık olduğu belirtiliyor.

İddialara göre Yakut’un Hakaret, Yağma, tehdit, suç işlemek amacı ile örgüt kurmak, kasten yaralama, elektrik hırsızlığı, 6136 sayılı, ateşli silahlar ve bıçaklar kanununa muhalefet, sahtecilik ve yağma gibi pek çok suça karıştığı iddia edilmektedir.

Muhammed Yakut Nerede Yaşıyor?

Muhammed Yakut’un 15 Nisan 2023 tarihinde hakkında İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından hakaret ve terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek suçundan yakalanma kararı aldığı açıklanmıştır. Ancak Yakut’un 6 Nisan 2023 tarihinde yurt dışında çıktığı belirtiliyor.

Edirne Kapıkule Hudut kapısından geçtiği belirtilen Yakut’un Bulgaristan’a oradan da Almanya’ya gittiği belirtiliyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz