Mine Kırıkkanat

Mine Kırıkkanat hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? Evli mi? kitapları, eğitim hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

1951 doğumlu gazeteci Mine Kırıkkanat Ankara’da dünyaya gelmiştir. Annesinin ismi Şadiye Hanım, babası ise Subay Kazım Bey’dir. Amcası pilot olan Mine Kırıkkanat’ın pilot teğmen amcasının uçağının Kadifekale’ye çakılması neticesi soyisimlerini buradan almışlardır.

Ankara Fevzi Atlıoğlu İlköğretim, İstanbul Notre Dame de Sion Fransız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümü mezunudur.

Çok iyi derecede İspanyolca, İngilizce Fransız dillerine hakimdir. Adalet ve Kalkında Partisi milletvekili ve Avrupa Birliği Bakanı olarak görev yapan Volkan Bozkır’ın kuzeni’dir, aslen İstanbul’ludur.

Bugüne kadar 2 resmi evlilik gerçekleştiren Mine Kırıkkanat ilk evliliğini 1971 yılında gerçekleştirmiş bu evliliğinden Gökçe Asova isminde 1977 doğumlu bir oğlu vardır. Sonrasında 4 yıla yakın bir süre Çetin Altan ile birlikte yaşamış, 1981 yılında Saulner soyisimli Fransız’la evlenmiş bu evliliğide 10 sene sonra son bulmuştur. Günümüzde Daniel Colagross ile birlikte yaşantısını sürdürmektedir. 2006 senesinden bu yana toplam 14 kitap yazmıştır.

Mine Kırıkkanat kitapları;

Madrid, Destina, Bir Gün Bir Gece, Büyümek İstemiyorum, Paris Yolcular / İzlenimler1 & Dünyanın En Romantik Kenti. Bir Hıristiyan Masalı & Tarihin En Büyük Sahtekarlığı, Umudun Kırık Kanatlarında, New York Amerikan Rüyasını Başkenti, Sinek Sarayı, Gülün Öteki Adı, Yalnız Kalem, Allah Allah Bizim Kontesi Kim Sevdi? Hiç Kimse, Örtülü Özgürlük, Aşk Hikayeleri, Aşk Varmış Aşk Yokmuş, Her Şeye Rağmen, Pandispanya, Topuk Tıkırtıları, İyi Kötü Kadın, Ben Siz ve Köpekbalığı, Yalnız Kalem Unutulmaz,

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz