Didem Soydan

0

Didem Soydan ülkemizi Uluslararası Podyumlarda da başarı ile temsil eden ünlü modeldir. Hakkında ise genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? sevgilisi kim? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca mankenlik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Didem Soydan Kimdir?

Didem Soydan manken, model, sinema, film ve dizi oyuncusu.

2004 senesinde ilk defa La Russie defilesi ile podyuma adım atmıştır. Katıldığı bu defile ile bir çok modacı ve fotoğrafçı tarafından büyük bir beğeni ve ilgi ile karşılanmıştır. Üniversite döneminde Diesel’de çalışırken, tasarımcı Ümit Ünal’dan modellik teklifi neticesinde La Russie defilesine katılmıştır. Kısa süre içinde Türkiye’de bir çok ünlü modacı ile birlikte çalışmaya başlamıştır. Kariyer basamaklarını her geçen gün hızla tırmanmıştır, İstanbul’da düzenlenen moda haftaları kapsamındaki Fashion Week defilelerinde tasarımcıların en çok tercih ettiği modeller arasında yer almıştır.

İlerleyen süreçte ise Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyada da moda dünyasının aranan modelleri arasına girmiştir. Hem güzelliği, hem de düzgün fiziği ile tüm dikkatleri üzerine çeken güzel isim, 2014 senesinde ise İtalya Verona’da düzenlenmiş olan, Uluslararası Calzedonia Summer Show’da podyuma çıkmıştır. Didem Soydan, Calzedonia Summer Show’da podyuma çıkan ilk Türk manken ünvanının sahibidir.
Didem Soydan2 1 jpg

Didem Soydan Nereli?

Didem Soydan İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Arnavutluk, anne tarafından ise aslen Bulgaristan ve Yunanistan Göçmeni’dir. Babası Türkiye’ye Arnavutluk’tan göç eden bir ailenin evladıdır. İki ailenin genetiğinin karışımı olan güzel isim, Balkan ırkı’nın sarısını ve mavi gözünü almıştır.

Didem Soydan Boyu, Kilosu

Boyu 1.76 cm, kilosu 54, burcu ise koç’tur.

Didem Soydan Kaç Yaşında?

Didem Soydan 40 yaşındadır. Doğum tarihi 1 Nisan 1984, burcu ise koç’tur. Güzel ismin vücut ölçüleri ise 85-60-92 ‘dir.

Oyunculuk kariyeri;

Aramızda Kalsın, Güzel Çirkin ve Aşk Yeniden adlı dizilerde rol almıştır. Ancak oyunculuk ile ilgili sorulan bir soruya oyunculuk yapmıyorum. Sadece yanlış bir karar vererek deneme cüretinde bulundum cevabını vermiştir.

Dövmeleri de sık sık merak konusu olan güzel ismin 5 dövmesi vardır. En çok bilinen dövmesi ise omzunda bulunan dövmedir. Didem Soydan İlk dövmesini 17 yaşında yaptırmış, diğer dövmelerini ise 22 yaşına geldiğinde yaptırmıştır. Anlamları da merak konusu olan dövmelerinden, omzundaki dövmenin anlamı Amazon kadınlarının savaş sırasında omuzlarına taktıkları korumadan esinlenilmiştir.

2003 yılından bu yana modellik kariyerini sürdüren Soydan, Uluslararası birçok markanın da yüzü olmuş, hiç bir çekiminde dövmesi kapatılmamıştır. Modanın kendisi için hiç bir şey ifade etmediğini ancak en beğendiği modacıların da Alexander McQueen, Ümit Ünal ve Yoshi Yamamoto olduğunu dile getirmiştir. İlerleyen dönemde kendi markasını yapacağını, birden fazla marka çıkarmak ve iç çamaşırı, takı ve bikini markası gibi alanlarda marka yaratmayı düşünmektedir.

Bir dönem ismi Lider Şahin ve Can Bonomo gibi isimler ile anılmıştır. Geçmiş dönemde sevgili olduğu isimler ile arkadaş kaldığını, hiç birisi ile kötü ayrılmadığını sözlerine eklemiştir.
Didem Soydan1 1 jpg
Resmi instagram hesabı @didemsoydan ‘dır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi ayısı 731bin civarındadır.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Aşk Yeniden (İrem) (Dizi)
Mutlak Adalet (Memur) (Sinema)
Güzel Çirkin (Lena) (Dizi)
Aramızda Kalsın (Yelda) (Dizi)
Uçurum (Dizi)
Bir Hikayem Var (Sinema)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz