Mesut Yılmaz

Mesut Yılmaz hakkında merak edilenler. Aslen nereli? kaç yaşında neden öldü? siyaset kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

ANAP Kurucu üyelerinden ve eski Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Mesut Yılmaz 1947 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Geçmiş yıllarda 2 sene 3 kez başbakanlık ve çeşitli bakanlık görevlerinde bulunmuştur.

Ortaokulu Avusturya Lisesi’nde tamamlamış ardından İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye ve İktisat Bölümünde Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Almanya Köln Üniversitesinde Yüksek lisans yapmıştır.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Yılmaz, aslen Rize Çayeli Hemşin Çataldere Köyü nüfusuna kayıtlıdır. 1957 yılında Berna Hanım ile evlenmiştir, Hasan ve Yavuz isimlerinde iki oğlu vardır. Oğlu Yavuz Yılmaz 2017 yılının Aralık ayında yaşamını yitirmiştir.

Mesut Yılmaz kaç yaşında neden öldü?

Akciğer ve beyninde tespit edilen tümör nedeni ile uzun sürede hastanede tedavi görmüş ancak, 30 Ekim 2020 tarihinde 72 yaşında iken hayata gözlerini yummuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz