Uraz Kaygılaroğlu

0

Uraz Kaygılaroğlu kimdir? eşi kim? aslen nereli? Ekran severlerin büyük beğeni ile takip ettiği yakışıklı oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Oyunculuk kariyeri ve kısaca hayatı.

30 Haziran 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir, burcu Yengeç’tir. Boyu, 1.88 cm, kilosu ise 76’dır. Henüz 4 yaşında iken babası Mehmet Ali Kaygılaroğlu’nu yitirmiştir. Annesi ise Gamze Yücer’dir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunudur.

İstanbul Kadıköy’de dünyaya gelen Uraz Kaygılaroğlu baba tarafından aslen Balıkesir’lidir.

Uraz Kaygılaroğlu oyunculuk kariyeri oynadığı diziler;

Mogaz, Pınar Labne, Yapı Kredi ve Vodafone reklamlarında yer almıştır. Milyonda Bir, Es Es, Arka Sokaklar, Canını Sevdiğimin İstanbulu, Pis Yedili, Harem, Eski Hikaye, Yedi Güzel Adam, Baba Candır, Güldür Güldür, Görevimiz Tehlike, Klavye Delikanlıları, Masum Değiliz ve Ege’nin Hamsisi gibi bir çok projede yer almıştır.

Rol aldığı sinema filmleri, Mezuniyet, Nerde Kalmıştık, Ejder Kapanı, Dönerse Senindir, Bamsı Beyrek ve Sen Kiminle Dans Ediyorsun?.

Oyunculuğun yanı sıra pek çok kanalda ise sunuculuk yapmıştır. Kamuflaj, Tam Zamanı, Takip, Ve Kazanan, Kuyruk ve Sıra Sende Türkiye isimli programları sunmuştur.

Genellikle evde vakit geçirmeyi sevmektedir. Ayrıca uzun yıllardır tavla oynadığı bir grup vardır. Günümüzde TRT 1 ekranlarında yayınlanan Ege’nin Hamsisi dizisinde rol almaktadır. Dizide Deniz Çınar karakterini canlandırmaktadır.

2014 yılından bu yana Melis İşiten ile evlidir ve bu evliliğinden 5 Aralık 2016 doğumlu Ada isminde bir kızı vardır. Eşi 1992 doğumlu kendisi gibi oyuncudur, Reaksiyon, Evli ve Öfkeli, Yedi Güzel Adam gibi dizilerde rol almıştır.

Geçmiş yıllarda ciddi kilo sorunu yaşayan yakışıklı oyuncu bir dönem 140 kilo olmuş, ardından sık sık yürüyüşler ve spor ile kilosunu 80’e kadar indirmiştir. Eşi ile evlenme hikayesi de oldukça ilginçtir. Bir gün Maraş’ta dizi setine Melis İşiten ziyaret için gitmiştir. Dizide de o gün Uraz Kaygılaroğlu rol gereği evleniyormuş. Sette bulunan nikah memuru o gün sete getirilen gerçek nikah memuru imiş. Sohbet ederken biz de evlenmeyi düşünüyoruz diyince, nikah memuru yarın gelin sizi evlendireyim demiştir. O anda kimseye bir şey söylemeden haber vermeden alınmış bir karar ile ertesi gün evlenmişlerdir. Son olarak sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu da belirtebiliriz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz