Ali Magnitou

Ali Magnitou rol aldığı Masal Şatosu isimli film ile tanınmıştır. Genç oyuncu daha önce de reklam çalışmalarında yer almıştır. Hakkında hayranları tarafından merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ali Magnitou Kimdir?

Ali Magnitou eğitim hayatının yanı sıra oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Babası 25 yıldan fazladır Türkiye’de yaşamaktadır. Üniversite eğitimini ve iş hayatını da Türkiye’de sürdürmüş, bu nedenle ilerleyen yıllarda çocuklarının da Türkiye’de eğitim görmesini ve yaşamasını istemiş ve ailesini Türkiye’ye getirmiştir. Ali’de kardeşleri ile birlikte Türkiye’ye yerleşmiştir. 4 kardeştir, 2 kardeşi ve bir de kendisinden büyük ablası vardır.

İlk olarak rol aldığı Masal Şatosu sinema filmi ile tanınmıştır. 2021 yılında ise Masal Şatosu: Peri Hırsızı sinema filminde Rambo Akın karakterine hayat vermiştir.

Günümüz itibariyle Lise eğitimine devam eden Magnitou, daha önce bir kaç reklam film çalışmasında yer almıştır. Günümüzde oyunculuğun yanı sıra sosyal medya içerik üreticisi olarak ta çalışmalarına devam etmektedir.

Ali Magnitou Nereli?

Ali Magnitou Demokratik Kongo Cumhuriyeti vatandaşıdır. Demokratik Kongo Cumhuriyeti Afrika ülkelerindendir. Kongo doğumludur. Türkiye’ye gelmeden önce korkuları olduğunu, dil bilmediğini ama zamanla Türkçe öğrenince ve Türk insanının sıcakkanlı olduğunu görünce burada huzurlu bir hayat sürdüğü için mutlu olduğunu aktarmıştır.

Ali Magnitou Boyu, Kaç Yaşında?

Ali Magnitou 1.68 cm, yaşı ise 16. Doğum tarihi 18 Nisan 2006, burcu koç, saç rengi ise siyah.

Hayranları tarafından sevgilisi kim? sorusunun cevabı da merak konusu ancak genç oyuncunun bir sevgilisi olmadığı biliniyor. Günümüzde yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürüyor.

Ali Magnitou Hakkında Gerçekler!

1 – Futbol oynamayı ve aynı zamanda izlemeyi çok sevmektedir.

2 -En sevdiği ve hayran olduğu futbolcu Mesut Özil’dir.

3 – Hamburger’i çok seviyor, ancak en sevdiği yemeğin ise mantı olduğunu belirtmiştir.

4 – En çok takip ettiği ve içeriklerini eğlenceli bulduğu youtuber Alper Rende’dir.

5 – En sevdiği dizilerin başında Çukur geliyor, sonrasında ise Söz dizisini de izlemekten keyif aldığını dile getirmiştir. Tozkoparan, Mucize Doktor ve Çukur gibi dizilerde oynamak istediğini belirtmiştir.
ali magnitou5
Oynadığı Sinema ve Diziler:

İlk olarak 2019 yılında Masal Şatosu Sihirli Davet sinema filminde rol almıştır. Film de Berk Coşkun, Ecrin Su Çoban, Ayça Tilki, Bensu Begoviç, Candeniz Göçer ve Ayşegül Çınar gibi isimler de rol almıştır.

2021 yılında ise filmin devam niteliği ancak dizi olarak kurgulanan Masal Şatosu: Peri Hırsızı adlı dizi de Rambo Akın karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizide de Berat Efe Parlar, Gülse Göçer ve Berkan Hamedi gibi isimler de rol almıştır.

Masal Şatosu: Peri Hırsızı (Rambo Akın) 2021
Masal Şatosu – Sihirli Davet (Sinema) 2019

Son dönemde özellikle youtube ve instagram, sosyal medya hesapları üzerinden vlog, soru ve cevap tarzı videolar ile hayranlarıyla buluşmaya devam etmiştir. İlerleyen yıllarda mutlaka Hoollywood sinema dünyasında bir proje de rol almak istemektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz