Melis Sezen

Melis Sezen Sadakatsiz Derin karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Hayranları tarafından güzel oyuncu hakkında bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Melis Sezen Kimdir? Nereli?

1997 yılının Ocak ayında dünyaya gelen güzel oyuncu İstanbul doğumludur. Baba tarafından aslen Arnavut Makedonya Göçmeni, anne tarafından ise Selanik, Yunanistan Göçmeni’dir. Ailesi ticaret ile uğraşan güzel oyuncunun bir de erkek kardeşi vardır. Küçüklükten beri drama derslerinde bir öğretmeni tarafından ailesine tiyatroya yönlendirilmesi gerektiği belirtilmiştir. Ardından annesinin desteği ile Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi almıştır. İlk defa tiyatro sahnesi’ne orada çıkmıştır.

Melis Sezen Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.69 cm, kilosu 56, burcu ise oğlak. 2021 yılı itibariyle yaşı 24. 2021 yılında Sadakatsiz isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizi de Derin karakterine hayat vermiştir.

Daha önce bir çok başarılı projede rol almış, başroller üstlenmiştir. Kanal D ekranlarında yayınlanan Leke isimli dizide Yasemin karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Hayat Bazen Tatlıdır, Muhteşem Yüzyıl, Bir Bulut Olsam, Çemberimde Gül Oya, Beş Kardeş ve Siyah İnci rol aldığı diğer dizilerdir.

En son Netflix platformunda yayınlanan Fatma isimli psikolojik darama minik dizi de rol almıştır. Dizide güzel oyuncu Burcu Biricik ise başrolü üstlenmiştir. Ayrıca Mucize 2, Şampiyon (Bold Pilot), Dünya Hali, Tilki Yuvası ve Dünya isimli sinema filmlerinde oynamıştır. Melis Sezen oyunculuğun yanı sıra dans etmeyi çok sevmekte ve profesyonel olarak dans ile ilgilenmektedir.

Resmi instagram hesabını @melisssezen olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 1,1milyon civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz