Burcu Biricik

Burcu Biricik rol aldığı bir çok başarılı proje ile adından söz ettirmeye devam ediyor. En son rol aldığı Camdaki Kız adlı dizi ile ekran severler tarafından büyük bir merak konusu olmuştur. Hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Burcu Biricik Kimdir? Nereli?

Güzel oyuncu aslen Antalya İli Elmalı İlçesi nüfusuna kayıtlıdır ve orada dünyaya gelmiştir. Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. 2006 yılında Antalya’da düzenlenen güzellik yarışmasına katılmıştır. Yarışma da Akdeniz Kraliçesi seçilmiştir.

Burcu Biricik çocukluk yıllarından itibaren hep çalışmış ve kendi parasını kazanmıştır. Hiç bir zaman prenses ve naif bir kız olmadığını belirtmiştir. Hayatta her zaman söz sahibi olduğunu, bununda kendisi için bir artı olduğunu dile getirmiştir. Başarılı isim annesi, dedesi, anneannesi, dayısı ve abisi ile büyümüştür. Onların yanında baba misyonu yüklenmiş, daha maskülen biri haline gelmiştir. Öğrencilik döneminde okulda etek yerine pantolon giydiğini, saçlarını topuz yaptığını, mahallenin erkek çocukları ile oynadığı belirtmiştir.

Anne ve babası henüz o çok küçük yaşlarda iken ayrılmışlardır. Babası ile hiç görüşmediğini belirtmiştir.

Oyunculuk kariyerine Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda yer alarak başlamıştır. Orada sahnelenen, İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım ve Yedi Kocalı Hürmüz tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Günümüzde televizyon, sinema, tiyatro ve reklam projeleri’nde yer almaktadır.

Burcu Biricik Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.70 cm, kilosu 51, burcu ise boğa’dır. Yaşı ise 2021 yılı itibariyle 31’dir.

Evli mi? Eşi Kim?

31 Temmuz 2016 tarihinde Reklamcı Emre Yetkin ile evlenmiştir. Resmi instagram hesabını burcubiricik olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instgram hesabında ki takipçi sayısı 2,6milyon civarındadır. Ayrıca https://www.burcubiricik.com.tr resmi web sitesi bulunmakta, biyografi ve filmografi gibi bilgileri paylaşılmaktadır.

Burcu Biricik Oynadığı Sinema ve Diziler:

Fatma, İnsanlar İkiye Ayrılır (Duygu), Çiçero, Kuzgun, Her Şey Seninle Güzel, Camdaki Kız (Nalan), Muhteşem Yüzyıl, Kedi Özledi, 8. Gün, Çok Uzak Fazla Yakın, Hayat Şarkısı, Şeref Meselesi, Bana Masal Anlatma, Beni Böyle Sev, Düşman Kardeşler, İnanç Odası.

2018 yılında Atv ekranlarında yayınlanan 8. Gün isimli dizide Bahar karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmüştür. 2021 yılında ise rol aldığı Camdaki Kız isimli dizi ile büyük bir başarının altına imzasını atmıştır. Kanal D ekranlarında yayınlanan dizinin henüz yayın öncesi fragmanında bile ciddi bir ilgi ile karşılaşmıştır. Camdaki Kız Nalan’ın annesi emekli Edebiyat Öğretmeni, babası ise Emekli Vali Adil Bey’dir. Varlık içinde yetişmiş, en iyi eğitimleri almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz