Mehmet Müderrisoğlu

Mehmet Müderrisoğlu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? kaç yaşında? eğitimi ve eczacılık hayatı.

1948 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Mehmet Müderrisoğlu’nun babası, Türkiye’nin ilk eczacılık okulu mezunları arasında yer almaktadır. Üç kardeşin en küçüğü’dür.

İlköğretim ve Ortaokul tahsilini İstanbul, Şişli Terakki Lisesi’nde tamamlamış ardından Ankara TED Koleji’nde Lise’yi bitirmiştir. Nişantaşı Eczacılık Yüksek Okulu mezunudur.

İngilizce, Fransızca ve Almanca bilmekte, evli ve bu evliliğinden iki evladı vardır. Kızı doktor psikolog, oğlu ise Marmara Üniversitesi Eczacılık Bölümü mezunudur.


Sanayicilik, eczacılık fakültesinde kozmetoloji hocalığı yaptığını belirtilen Mehmet Müderrisoğlu ayrıca 1970 yılından bu yana, Rebul Eczanesi’nde eczacılık mesleğini sürdürmektedir.

Mehmet Müderrisoğlu kitapları;

Diabetes Mellitus, Hiper Tansiyon, Babamın Asrı ve Fakültede Öğrenemediklerim isimli 4 basılı ve Evde Hasta Bakımı konusunda ise 1 adet basıma hazır kitabı bulunmaktadır. Bir çok önemli kanal’da sağlık programları da sunan Müderrisoğlu 2010’da Altın Havan ödülüne layık görülmüştür. Eczacı Dergisi tarafından Yılın Eczacısı seçilmiştir.

Antiaging konusunda patent’lidir. Marka Rebul Eczanesi’nin yönetimini yaparken, kozmetikteki deneyimleriyle MFM Cosmeceuticals markası ile yeni ürün araştırmalarını sürdürmektedir. Yeditepe üniversitesi Eczacılık fakultesinde kozmetoloji öğretim görevliliğinde yer almıştır. Günümüzde aktif olarak Yeniyüzyıl üniversitesinde eczane koçluğu dersini vermeye devam etmektedir.

Son dönemlerde özellikle sağlık ve magazin programlarında sıkça yer alan Mehmet Müderrisoğlu 2010 yılında TV8’de Yaşam Kulübü isimli sağlık programını sunmuştur. Uzun bir aranın ardından Halk Tv ekranlarında Selin Erel ile birlikte İyilik Sağlık Programını sunmaya başlamıştır.

Rebul Eczanesi adresi; İstiklal Caddesi Meşelik Sokak No: 3-B Beyoğlu – İstanbul

Telefon: 0212 243 69 36 – 0212 251 31 42

1 Yorum

  1. Genelde Halk tv izliyorum Eczacı Sayın Mehmet Müderrisoğlu ve Selin hanımın sağlık programı hiç bilgi veremiyor.
    Eczacı terimleri kulanarak,ilaç ismi veriyor bu ilaç nedir nereden alınıyor ayrıntılı beyanat göremedim.
    Kendisi bazı tablet ilaçlar kulanıyorum diyor,inan bana masal geliyor,hiç olmasa tv ekranına bu nin adını yazın.
    Yani ilk zamanlarda anlamak için izliyordum,şimdi izlemiyorum.Konuşmaktan öte gidilmiyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz