Süleyman Salih Zoroğlu

Süleyman Salih Zoroğlu hakkında merak edilen soruların cevapları. Eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Süleyman Salih Zoroğlu Kimdir?

Süleyman Salih Zoroğlu Çocuk ve Ergen Sağlığı Uzmanı, Ergen ve Aile Psikiyatri & Psikoterapi Merkezi Bakırköy’de hizmet vermektedir. 30 yılı aşkın süredir bu alanda çalışan Zoroğlu, 1992 yılında İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’nden (1986-1992) mezun olmuştur.

Yine Çapa Tıp Fakültesi’nde 1993 ve 1997 yılları arasında uzmanlık (ihtisas) yapmıştır.

1999 ve 2006 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinde Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalığı Anabilim Dalını kurmuş ve Anabilim Dalı Başkanlığını üstlenmiştir. 2003 yılında (sınavla) Doçent olmuş, 2007 yılında eski Fakültesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalına Doçent olarak atanarak geri dönmüştür.

2010 yılında Profesör kadrosuna atanan Prof. Dr. Salih Zoroğlu, 2011 ile 2016 yılları arasında Anabilim Dalı Başkanı olarak çalışmıştır.

2021 yılında Çocuk Psikiyatrisi alanında SCI-E kapsamında yayın ve sitasyon açısından 1. olmuştur. SCI da yayımlanmış ve 100’ün üzerinde sitasyon almış 13 adet makalesi bulunmakta, toplamda ise sitasyon sayısı 4000 üzeridir.

Dissosiyatif bozukluklar ve travma başta olmak üzere, otizm, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, çocuk psikiyatrisinde ilaç kullanımı konularında birçok çalışması bulunmaktadır. Ayrıca gerek eğitici gerek klinisyen olarak 30 yıldan uzun süre zocuk ruh sağlığının her alanı ile ilgilenmiştir.

Resmi instagram hesabı @salihzoroglu ‘dur. Eşi kim? sorusuda merak edilmektedir. Eşi Özgül Zoroğlu ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz