Mehmet Kasapoğlu

0

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin İlk Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Ardından yine aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim programında yüksek lisans derecesini almıştır.

Amerika Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesinde araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak çalışmış, Palm Beach Atlantik Üniversitesinde İşletme Yönetimi Yüksek Lisansını tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesinde doktora çalışmasını tamamlamış 2009 senesinde Başbakanlık Müşavirliği’ne atanmıştır.

Ardından Çalışma ve Sosyal GÜvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlıklarında görev yapmış en son Spor Bakanı olmadan önce Spor Toto Teşkilat Başkanlığı görevini gerçekleştirmiştir. Aslen nereli olduğu bilgisine ulaşamadığımız Mehmet Kasapoğlu evlidir ve bu evliliğinden bir evladı vardır. Arapça ve İngilizce dillerine hakimdir.

Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu aslen Manisa İli’nin Kula İlçesindendir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz