Mehmet Barca

1966 yılında dünyaya gelen Mehmet Barca İlköğretim ve Ortaokul eğitimini memleketi olan Bingöl’de tamamlamıştır.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Ardından Lisans yapmış ve burs için İngiltere’ye gitmiştir. Leicester Üniversitesi’nde Master ve doktora yapmış Türkiye’ye dönmüştür. 2001 senesinde Yard. Doç. Dr., 2003’de Doç. Dr, 2008’de ise Profesör Doktor ünvanını almıştır.

Bu sürecin ardından Sakarya, Başkent ve Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyelerinde dersler vermiş günümüzde ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde ders vermeye devam etmektedir. Ahmet Yesevi Üniversitesinde stratejik planlama ve performans yönetimi isimli yüksek lisans dersleri vermiştir.

Prof. Dr. Mehmet Barca KARDER Genel Sekreterliği ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanlığı ve 22.10.2015 tarihi itibari ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü olarak atanmıştır. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Adayı’dır.

Yurt dışı ve Yurt içinde bir çok esere imzasını atan Mehmet Barca özellikle stratejik yöneti, bilgi yönetimi, yönetim felsefesi ve sektörel araştırmalar ağırlıklı çalışmalarını sürdürmektedir.

Dersler;

DEĞİŞİM YÖNETİMİ VE ÖRGÜT GELİŞTİRME (Yüksek Lisans)
STRATEJİK YÖNETİM (Yüksek Lisans)
STRATEJİK DÜŞÜNME VE PLANLAMA (Yüksek Lisans)
KAMUDA STRATEJİK YÖNETİM (Yüksek Lisans)
YÖNETİCİLİK BECERİLERİ (Yüksek Lisans)
CASES IN STRATEGIC MANAGEMENT (Yüksek Lisans)
STRATEGIC MANAGEMENT (Yüksek Lisans)
STRATEGIC MANAGEMENT CASE ANALYSIS (Doktora)
STRATEGIC THINKING AND RESEARCHES (Doktora)
PHILOSOPHY OF MANAGEMENT (Doktora)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz