Lara Kırmusaoğlu

0

Lara Kırmusaoğlu Tele 1 ekranlarında haber spikeri olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Lara Kırmusaoğlu Kimdir?

Lara Kırmusaoğlu sunucu, moderatör, haber spikeri, çocuk gelişim uzmanı. Bolu’nun sevilen saygıdeğer isimlerinden Bolu Atatürk Lisesi Beden Öğretmeni emekli öğretmen Yücel Kırmusaoğlu’nun kızıdır. Babası Yücel Kırmusaoğlu 1 Nisan 2023 tarihinde hayata veda etmiştir.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü mezunudur. Ardından Gazetecilik alanında kendisini geliştirmek amacı ile İstanbul’da Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü’nde Yüksek Lisans yapmıştır. Yine aynı okulda “Çocuk Gelişimi” bölümünde ikinci yüksek lisansımı da tamamlayarak uzmanlığını almıştır.
Lara Kirmusaoglu4 jpg
Mezuniyetin ardından iş hayatına Merkez Tv’de haber spikeri ve sunucu olarak başlamıştır. Merkez Tv’de Lara ile Güne Başlarken isimli programı hazırlayıp sunmuştur.

Dialog Anlatım İletişim Akademisi’nden “sunuculuk-spikerlik” eğitimi alan güzel isim mezun olmuştur. Günümüz itibariyle Tele 1 kanalında haber sunucusu olarak görev yapmaktadır.

Resmi instagram hesabı @larakrmusaoglu, resmi twitter hesabı ise @larakrmusaoglu ‘dur.

Lara Kırmusaoğlu Nereli?

Lara Kırmusaoğlu aslen Bolu’ludur. Babası Yücel Kırmusaoğlu’dur. Doç. Dr. Sahra Kırmusaoğlu ile kardeştir.

Lara Kırmusaoğlu Sevgilisi Kim?

Lara Kırmusaoğlu’nun sevgilisi Çağan Sevkan Geçdoğan’dır.
Lara Kirmusaoglu5 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz