Kıvanç Kılınç

Kıvanç Kılınç hem rol aldığı sinema ve diziler, hem de seslendirme yaptığı bir çok proje ile başarılı bir kariyeri sahiptir. Ünlü oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kıvanç Kılınç Kimdir?

Kıvanç Kılınç oyuncu, tiyatrocu ve seslendirme sanatçısı olarak uzun süredir çalışmalarını sürdürmektedir. Geçmişten günümüze bir çok tiyatro oyununda da sahne alan başarılı oyuncu 19 Ağustos 1982 tarihinde dünyaya gelmiştir. Kendisinden büyük Arzu Gamze Kılınç isminde bir ablası vardır. Ablası Arzu Gamze Kılınç‘ ta ekran severlerin yakından tanıdığı başarılı bir isimdir.

Kıvanç Kılınç Nereli?

Kıvanç Kılınç aslen Isparta’lıdır ve Isparta doğumludur.

Oyunculuk kariyerine Antalya’da başlamıştır. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi mezunudur. 2005 yılında mezun olduktan sonra, İstanbul’a yerleşmiştir.

Eğitim döneminde İngilizce hariç, sevdiği ve başarılı olduğu bir ders olmadığını belirtmiştir. Lise döneminde, Tiyatro ile Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Atölyesi’nde tanışmıştır.

İlk dizi oyunculuk deneyimini Yer Gök Aşk isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Ardından Muhteşem Yüzyıl isimli dizi de Kubbealtı veziri ‘Ferhat Paşa’ karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Daha sonra ise Lale Devri dizisinde canlandırdığı Sıtkı karakteri ile ciddi bir çıkış yakalamıştır.

En az oyunculuk kadar seslendirme sanatçılığını da sevdiğini dile getiren başarılı oyuncu, seslendirme sanatı için, eskilerin deyişiyle benim altın bileziğim açıklamasında bulunmuştur. Hatta dizi veya sinemada rol almadan uzun yıllar geçirdiğini, hayatını ise seslendirme ile idame ettirdiğini sözlerine eklemiştir.

2007 ve 2013 yılları arasında, kurucusu da olduğu Kurusıkı isimli toplulukla doğaçlama komedi gösterileri yapmıştır. Uyarlama ve oyun yazma çalışmaları da bulunmaktadır. İtalyan yazar Carlo Goldoni’nin yazdığı İki Efendinin Uşağı isimli Commedia Dell Arte metnini kültürümüze uyarlamış ve İki Efendinin Uşağı – Alaturka ismini koymuştur.

2019 yılında ilk büyük oyununu tamamlayan Kılınç, Bir Alaturka Hikayet: Raif ile Letafet. Oyun kendisinin de oyuncusu ve eğitmeni olduğu Cihangir Atölye Sahnesi’nde sahnelenmeye devam etmiştir.

En son Exxen platformunda yayınlanan Gibi isimli dizi de İlkkan karakterini canlandırmıştır. Exxen’de ikinci sezona başlayan “Gibi” dizisi adeta fenomen olmuştur.

Kıvanç Kılınç Sevgilisi Kim?

Kıvanç Kılınç’ın sevgilisi ekran severlerin yakından tanıdığı başarılı oyuncu Sinem Ünsal‘dır. 2019 yılından bu yana mutlu birliktelikleri sürmektedir.
kivanc kilinc sinem unsal

Kıvanç Kılınç Kaç Yaşında? Boyu

Kıvanç Kılınç 41 yaşında ve 1.79 boyundadır. Kilosu 83, burcu ise aslan’dır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @kilinckivanc ‘tır. Günümüz itibariyle 36.9bin civarında takipçisi bulunuyor. Ayrıca oyunculuk çalışmalarını Arzu Gamze oyunculuk ajansına bağlı olarak sürdürmektedir.

Oynadığı Diziler:

Kıvanç Kılınç en son Gibi isimli dizi de İlkkan karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Daha önce rol aldığı sinema ve diziler ise şu şekildedir.

Exxen Gibi
TRT 1’de Kanun Adına
TRT 1’de Bizim Evin Halleri
Fox Tv’de Kız Takvimi
Kalbimdeki Deniz
Fox Tv Yer Gök Aşk
Show Tv Muhteşem Yüzyıl
Fox Tv Lale Devri
Kanal D Ulan İstanbul
Atv Kaçak
TRT 1 Diriliş Ertuğrul
Filinta
Bizim Hikaye
kivanc kilinc1


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz