Sinem Ünsal

Sinem Ünsal hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sinem Ünsal Kimdir?

Sinem Ünsal tiyatro kökenli oyuncudur. Çocukluk yılları doğup büyüdüğü şehir İzmir’in Foça İlçesi’nde geçmiştir. İzmir, Foça’da Lise’ye kadar kalmış ardından üniversite için Eskişehir’e taşınmıştır. Çocukluğunu tam anlamıyla yaşadığını, Komşularının, sokakta oynadığım arkadaşlarının ve erken gelen geç giden uzun yazlar hayatının en güzel yılları olmuştur. Üniversite’den mezun olduktan sonra ise İstanbul’a yerleşmiştir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü mezunudur. Ayrıca özel kurslarda oyunculuk eğitimi almıştır.
sinem unsal8

Sinem Ünsal Nereli?

Sinem Ünsal aslen baba tarafından Azerbaycan, anne tarafından ise Çerkez kökenlidir. 1993 senesinde İzmir Foça’da dünyaya gelmiştir. İkizler burcudur, burcunu çok seven güzel isim, genellikle burcunun yaratıcılığını ve dengesiz duygu durumunu taşıdığını dile getirmiştir.

Sinem Ünsal Boyu, Kaç Yaşında?

Sinem Ünsal 28 yaşında ve 1.68 boyundadır. Kilosu 54, burcu ikizler, göz ve saç rengi ise açık kahverengidir.
sinem unsal9

Sinem Ünsal Sevgilisi Kim?

Sinem Ünsal‘ın sevgilisinin ismi Kıvanç Kılınç’tır. Kıvanç Kılınç Muhteşem Yüzyıl, Lale Devri, Diriliş Ertuğrul ve Ulan İstanbul gibi dizilerde rol almıştır.

Uzun süredir vejetaryen beslendiğini, karbonhidrat tüketimini ise en düşük seviyede tutarak formunu korumaya çalışmaktadır. Beslenme alışkanlığının, hem sağlık açısından, hem de uzun set saatlerinde daha enerjik olmasını sağladığını dile getirmiştir. En son Engin Geçtan’ın İnsan Olmak isimli kitabını okumuştur. En sevdiği yazar Stefan Zweig, korku favori kitabıdır.

Sofita menajerlik’e bağlı olarak çalışmalarını sürdüren güzel oyuncu, ilk oyunculuk deneyimini Çoban Yıldızı isimli dizi’de güneş karakterini canlandırmıştır. Daha sonra Siyah Beyaz Aşk isimli dizide rol almıştır.

Bugüne kadar oyunculukta büyük başarılar yakalamıştır. Bir Alaturka Hikayet: Raif ile Letafet’le Afife Jale genç yetenek ödülüne aday gösterilmiş. Yılın en iyi genç kadın oyuncusu ödülünü kazanmıştır. Ayrıca Lions Yılın En İyi Genç Kadın Oyuncusu ödülünü de almıştır.

Oyunculukta ilk hedefi, yaşatmaya çalıştığı karakter ne olursa olsun, tutarlı, sahici ve içinde hissedebildiği bir karakter olarak yaşamasını sağlamaktır.

Sinem Ünsal Oynadığı Diziler:

En son Gizli Saklı isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer alan Sinem Ünsal dizi de Naz karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Mucize Doktor isimli dizi ile oyunculuk kariyerine devam etmiş, dizide Nazlı karakterini canlandırmıştır. Dizide yakışıklı oyuncu Taner Ölmez ile başrolü paylaşmıştır. Ayrıca Bir Alaturka Hikayet – Raif ile Letafet adlı tiyatro oyunun sahne almıştır. Özellikle Mucize Doktor isimli dizi de canlandırdığı Nazlı karakteri ile hatırlanan güzel oyuncunun rol aldığı diziler ise şu şekilde.

Çoban Yıldızı (Güneş) 2017
Siyah Beyaz Aşk (Gülsüm Aslan) 2018
Kızım (Sevgi) 2019
Mucize Doktor (Nazlı) 2019
Elbet Bir Gün
Gizli Saklı (Naz – Yak) 2022

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel oyuncunun @sinemunsal kullanıcı ismi olan instagram hesabında ki takipçi sayısı 1,8m civarındadır.

En son Engin Geçtan’ın İnsan Olmak isimli kitabını okuduğunu belirten güzel oyuncu, çalışmaktan ve yoğunluktan dolayı pek fazla kitap okumaya da fırsat bulamamaktadır. En sevdiği yazarlardan birisi Stefan Zweig’dir. Korku favori kitabıdır. Kitapların sürekli çalıştığı için evinde başunca olmadığını, hep karavanda, sette veya çantasına olduğunu sözlerine eklemiştir.
sinem unsal7

4 Yorumlar

  1. Seyircinin yüzünde gülücük oluşturan, kendisine aşık eden, kelimelerle tarif edilmesi mümkün olmayan güzellikte bi kadın:)))))

  2. knnor tavuk suyu reklamı çek lütfen knnur tavuk suyu kavanozu olsun de ki

    tavuk suyu ben severim çoçukluğumda tavuk suyu içerdim tavuk suyu aynen knnor dan üretilmiş ezberleyin
    bitince knnor logosu çıksın lütfen

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz