KimNereli.net

Sinem Ünsal

Sinem Ünsal Kimdir?

Sinem Ünsal
Gerçek adı: Sinem Ünsal
Doğum Tarihi: 21/06/1993 (27 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.68
Burç: İkizler
Meslek: Oyuncu
Mezuniyet: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Doğum yeri: Foça İzmir

Sinem Ünsal Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Sinem Ünsal hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Haziran ayında dünyaya gelen güzel oyuncu İzmir, Foça doğumludur. Boyu 1.68 cm, burcu ise ikizler’dir. Genellikle burcunun yaratıcılığını ve dengesiz duygu durumunu taşıdığını dile getirmiştir.

Baba tarafından aslen Azerbaycan asıllı, anne tarafından Çerkez olan Sinem Ünsal’un çocukluk yılları doğup büyüdüğü şehir İzmir’in Foça İlçesi’nde geçmiştir. İzmir, Foça’da Lise’ye kadar kalmış ardından üniversite için Eskişehir’e taşınmıştır. Çocukluğunu tam anlamıyla yaşadığını, Komşularının, sokakta oynadığım arkadaşlarının ve erken gelen geç giden uzun yazlar hayatının en güzel yılları olmuştur. Üniversite’den mezun olduktan sonra ise İstanbul’a yerleşmiştir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü mezunudur. Ayrıca özel kurslarda oyunculuk eğitimi almıştır.

Uzun süredir vejetaryen beslendiğini, karbonhidrat tüketimini ise en düşük seviyede tutarak formunu korumaya çalışmaktadır. Beslenme alışkanlığının, hem sağlık açısından, hem de uzun set saatlerinde daha enerjik olmasını sağladığını dile getirmiştir. En son Engin Geçtan’ın İnsan Olmak isimli kitabını okumuştur. En sevdiği yazar Stefan Zweig, korku favori kitabıdır.


Sofita menajerlik’e bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Sinem Ünsal ilk oyunculuk deneyimini Çoban Yıldızı isimli dizi’de güneş karakterini canlandırmıştır. Daha sonra Siyah Beyaz Aşk isimli dizide rol almıştır.

Bugüne kadar oyunculukta büyük başarılar yakalamıştır. Bir Alaturka Hikayet: Raif ile Letafet’le Afife Jale genç yetenek ödülüne aday gösterilmiş. Yılın en iyi genç kadın oyuncusu ödülünü kazanmıştır.

Oyunculukta ilk hedefi, yaşatmaya çalıştığı karakter ne olursa olsun, tutarlı, sahici ve içinde hissedebildiği bir karakter olarak yaşamasını sağlamaktır.

Sinem Ünsal oynadığı diziler;

2017 – Çoban Yıldızı
2018 – Siyah Beyaz Aşk
2019 – Kızım (Sevgi)
2019 – Mucize Doktor (Nazlı)

Günümüzde Fox Tv ekranlarında yayınlanan Mucize Doktor isimli dizi ile oyunculuk kariyerini sürdürmekte, dizide Nazlı karakterini canlandırmaktadır. Dizide yakışıklı oyuncu Taner Ölmez ile başrolü paylaşmıştır.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 781bin civarındadır.

Etiketler: ,

Rol Aldığı Diziler

YORUMLAR

Yazıya 3 yorum yapılmış.

 1. şenol keskin 3 Ekim 2019

  İyi bir karekter oyuncusu

 2. Ahmet ÜNAL 20 Ekim 2019

  Seyircinin yüzünde gülücük oluşturan, kendisine aşık eden, kelimelerle tarif edilmesi mümkün olmayan güzellikte bi kadın:)))))

 3. arda temel 3 Şubat 2020

  knnor tavuk suyu reklamı çek lütfen knnur tavuk suyu kavanozu olsun de ki

  tavuk suyu ben severim çoçukluğumda tavuk suyu içerdim tavuk suyu aynen knnor dan üretilmiş ezberleyin
  bitince knnor logosu çıksın lütfen

Sinem Ünsal
Gerçek adı: Sinem Ünsal
Doğum Tarihi: 21/06/1993 (27 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.68
Burç: İkizler
Meslek: Oyuncu
Mezuniyet: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Doğum yeri: Foça İzmir
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

462.986 kez okundu

2.

Beren Saat

410.705 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

383.438 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

340.933 kez okundu

5.

Tarık Akan

304.184 kez okundu

6.

Tarkan

248.604 kez okundu

7.

Volkan Demirel

233.614 kez okundu

8.

Emre Mor

209.071 kez okundu

9.

Ersay Üner

205.488 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

203.240 kez okundu