Sinem Ünsal

4

Sinem Ünsal hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Haziran ayında dünyaya gelen güzel oyuncu İzmir, Foça doğumludur. Genellikle burcunun yaratıcılığını ve dengesiz duygu durumunu taşıdığını dile getirmiştir.

Baba tarafından aslen Azerbaycan asıllı, anne tarafından Çerkez olan Sinem Ünsal’un çocukluk yılları doğup büyüdüğü şehir İzmir’in Foça İlçesi’nde geçmiştir. İzmir, Foça’da Lise’ye kadar kalmış ardından üniversite için Eskişehir’e taşınmıştır. Çocukluğunu tam anlamıyla yaşadığını, Komşularının, sokakta oynadığım arkadaşlarının ve erken gelen geç giden uzun yazlar hayatının en güzel yılları olmuştur. Üniversite’den mezun olduktan sonra ise İstanbul’a yerleşmiştir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü mezunudur. Ayrıca özel kurslarda oyunculuk eğitimi almıştır.

Sinem Ünsal boyu, kilosu, burcu, sevgilisi kim?;

Boyu 1.68 cm, kilosu 54, burcu ise ikizler’dir. Sevgilisinin ise Kıvanç Kılınç olduğu medyada yer almaktadır. Kıvanç Kılınç Muhteşem Yüzyıl, Lale Devri, Diriliş Ertuğrul ve Ulan İstanbul gibi dizilerde rol almıştır.

Uzun süredir vejetaryen beslendiğini, karbonhidrat tüketimini ise en düşük seviyede tutarak formunu korumaya çalışmaktadır. Beslenme alışkanlığının, hem sağlık açısından, hem de uzun set saatlerinde daha enerjik olmasını sağladığını dile getirmiştir. En son Engin Geçtan’ın İnsan Olmak isimli kitabını okumuştur. En sevdiği yazar Stefan Zweig, korku favori kitabıdır.


Sofita menajerlik’e bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Sinem Ünsal ilk oyunculuk deneyimini Çoban Yıldızı isimli dizi’de güneş karakterini canlandırmıştır. Daha sonra Siyah Beyaz Aşk isimli dizide rol almıştır.

Bugüne kadar oyunculukta büyük başarılar yakalamıştır. Bir Alaturka Hikayet: Raif ile Letafet’le Afife Jale genç yetenek ödülüne aday gösterilmiş. Yılın en iyi genç kadın oyuncusu ödülünü kazanmıştır.

Oyunculukta ilk hedefi, yaşatmaya çalıştığı karakter ne olursa olsun, tutarlı, sahici ve içinde hissedebildiği bir karakter olarak yaşamasını sağlamaktır.

Oynadığı diziler;

2017 – Çoban Yıldızı (Güneş)
2018 – Siyah Beyaz Aşk (Gülsüm)
2019 – Kızım (Sevgi)
2019 – Mucize Doktor (Nazlı)

En son Fox Tv ekranlarında yayınlanan Mucize Doktor isimli dizi ile oyunculuk kariyerine devam etmiş, dizide Nazlı karakterini canlandırmıştır. Dizide yakışıklı oyuncu Taner Ölmez ile başrolü paylaşmıştır. Ayrıca Bir Alaturka Hikayet – Raif ile Letafet adlı tiyatro oyunun sahne almıştır.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 1,1 Milyon civarındadır.

4 Yorumlar

  1. Seyircinin yüzünde gülücük oluşturan, kendisine aşık eden, kelimelerle tarif edilmesi mümkün olmayan güzellikte bi kadın:)))))

  2. knnor tavuk suyu reklamı çek lütfen knnur tavuk suyu kavanozu olsun de ki

    tavuk suyu ben severim çoçukluğumda tavuk suyu içerdim tavuk suyu aynen knnor dan üretilmiş ezberleyin
    bitince knnor logosu çıksın lütfen

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz