Kerim Karakoç

Kerim Karakoç iş ve siyaset dünyasının başarılı isimlerindendir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kerim Karakoç Kimdir?

Kerim Karakoç siyaset ve iş dünyasındaki başarıları ile tanınmaktarı. Cumhuriyet Halk Partisi Esenler Belediye Başkanı aday adaylığını açıklayan Karakoç, geçmişte Kayseri Felahiye’de CHP adayı olarak görev yapmış ve 2019 ile 2023’te İYİ Parti milletvekili adayı olmuştu. Günümüz itibariyle Fetih Tepe ve İmranlı Spor Kulüplerine sponsorluk yapmaktadır.

Kerim Karakoç Nereli?

Kerim Karakoç aslen Kayseri’lidir. Eğitim hayatını Kayseri Sümer İlköğretim ve Sümer Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Daha sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden üstün başarı ile mezun olmuştur. İş hayatına atıldıktan sonra birden fazla sektörde başarılar elde ederek ülkesinin adını duyurmuştur.
kerim karakoc2 jpg
Siyaset ve iş hayatında aktif olan Karakoç, 2015 yılında Kayseri’de inşaat sektörüne adım atmıştır. 2017 yılında ise gıda ve mobilya imalat sektörlerinde yatırımlar yaparak hem ülke ekonomisine katkıda bulunmuş hem de hemşerilerine iş olanağı sunmuştur.

2019 yılında İYİ Parti 27. Dönem Milletvekilliği adaylığında ve Kayseri Felahiye İlçesinde İYİ Parti ve CHP’nin ortak Belediye Başkan adayı olarak seçime katılmıştır. 2021 ve 2022 yıllarında iş ağını genişleterek, turizm ve otomotiv rent a car sektörlerinde Hollanda Amsterdam merkezli bir şirket kurarak yurt dışına yatırım yapmıştır.

Esenler’e dair vizyonunu, “Herkesin mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayabileceği bir Esenler yaratma” üzerine kurmuş durumdadır. Yerel yönetimdeki tecrübesi ve iş dünyasındaki başarıları ile dikkat çeken Karakoç, seçimlere güçlü bir aday olarak girmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Esenler Belediye Başkanı aday adaylığını açıklamıştır. İstanbul’un Esenler ilçesine adanmış bir sevgiyle hareket eden Karakoç, her kesimden insanı kucaklayan bir vizyonla ileriye taşımayı hedeflemektedir. Kendisinin öne çıkardığı bu yaklaşım, Esenler’in huzurlu ve mutlu bir ilçe olmasını amaçlamaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz