Kadir Koçdemir

26. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Kadir Koçdemir 1964 yılında dünyaya gelmiştir. Annesi Fatma Hanım, babası ise Emrullah Bey’dir. Terazi burcudur. 2018 yılında MHP’den istifa etmiş ve İyi Parti‘ye geçtiğini açıklamıştır.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olmuş ardından lisans ve idari stajını Almanya’da tamamlamıştır.

Kamu Diplomasisi Kursu ve Milli Güvenlik Akademisi’ni bitiren Kadir Koçdemir Hamburg Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans, Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkilapları Enstitüsünde ise Doktora çalışmalarını tamamlamıştır.

Azerbaycan Vektör İlimler Merkezi tarafından fahri doktora ünvanı verilen Kadir Koçdemir, Ağrı Kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine adım atmıştır. Ardından Şebinkarahisar, Eskipazar, Kulp ve Afşin Kaymakamı; İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı; Burdur, Elazığ ve Eskişehir Valisi olarak çalışmıştır.

Orta derecede İngilizce ve çok iyi derecede Almanca bilen Koçdemir evlidir ve bu evliliğinden dört evladı vardır. Aslen Bursa’lıdır ve Bursa’nın Orhaneli İlçesi Dündar köyünde doğmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz