Kaan Kural

Kaan Kural Basketbol dünyasında yorumları ile dikkat çeken isimlerdendir. Hakkında basketbol severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca kariyeri, eğitimi, çalışmaları, biyografi ve hayatı.

Kaan Kural Kimdir?

Kaan Kural basketbol spor yorumcusu. Ankara Koleji’nde İlköğretim ve Ortaokul tahsilini tamamlamıştır. Daha sonra Robert Koleji ardından ise Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden başarı ile mezun olmuştur.

Kaan Kural Nereli?

Kaan Kural doğma büyüme aslen Ankara’lıdır.

Kaan Kural Boyu, Kilosu

Kaan Kural 1.82 boyunda ve 128 kilodur.

Kaan Kural Kaç Yaşında?

Kaan Kural 50 yaşındadır. Doğum tarihi 2 Şubat 1974, burcu ise kova.
Kaan Kural4 jpg
Kısaca Kariyeri, Hayatı:

Medya sektörüne tesadüfen giren Kural, girmiş olduğu sektörde Fast-Break Dergisi bünyesinde yazı işleri müdürlüğü ve Yeni Yüzyıl gazetesinde köşe yazarlığı görevlerinde bulunmuştur.

NTV ekranında Murat Kosova ile beraber NBA Stüdyo programını sunmuştur.

2000’de Fasulye isimli komedi filminde rol alan Kural, ayrıca Acemi Cadı ve Lise Defteri isimli dizilerde de koç karakterini üstlenerek rol almıştır.

2015 senesinde Riot Games Türkiye bünyesinde maç sunumu ve yorumculuğu yapan Kural, Socrates Dergi’de İnan Özdemir ile beraber Amerikan Mutfak adlı NBA’daki son gelişmeleri konu edinen bir basketbol programı yapmıştır. Yine aynı kanal bünyesinde Mehmet Demirkol ile beraber Oyna Devam adlı bir programda da yorumculuk yapmıştır. Youtube platformunda ise Socrates Club adlı kanalda
@SocratesPods için Orkun Çolakoğlu ile birlikte soru cevap videoları bulunmaktadır.

S Sport kanal bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kural, hakkında hayranları en çok hangi takımı tutuyor sorunu merak ediyor. Bir röportaj’da tuttuğu takım ile ilgili şu açıklama da bulunmuştur.

“NBA’de Boston Celtics’i tutuyorum diyorum ama Boston Celtics umrumda değil. Boston Celticsliyim dememin sebebi ise şu; Robert Koleji’ne ilk girdiğim zamanlar NBA’den gelmiş kasetler vardı. Lakers – Boston finali oynanıyordu ve benim tüm arkadaşlarım Lakers’ı tutuyordu. Bende onlara gıcıklık olsun diye Boston’u destekliyim bari demiştim.”

Kaan Kural Evlimi? Eşi Kim?

Galip Kaan Kural’ın Nisan Kural isminde bir kızı olduğu belirtiliyor. Ancak eşi ve evliliği ile ilgili herhangi bir kaynak veya bilgiye ulaşılamamıştır.

Kitapları:

Basketbol hakkındaki düşüncelerini ve anılarını anlattığı Hastasıyım Bu Oyunun adlı bir kitabı bulunmaktadır. Diğer kaleme aldığı kitabı ise Yazıhane Yıllık: Dünya Yanarken 2014.

Resmi instagram hesabı @kaankural2 ‘dir. Resmi twitter hesabı ise @kaankural ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz