Işıl Bayraktar

Işıl Bayraktar gezgin ve belgeselci kimliği ile sıkça merak edilen isimler arasında yer almaktadır. Kaç yaşında? evli mi? doğum tarihi, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılının Mart ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Yeşilköy Arif Şenel İlköğretim okulu ve ardından Saint Benoit Fransız Lisesi’ni tamamlamıştır. Lise eğitiminden sonra ise İstanbul Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olmuştur.

Üniversite döneminde iken bir arkadaşının teklifi ile İz’in çekirdek kadrosuna metin yazarı olarak dahil olmuştur. Türkiye’nin ilk yerli belgesel kanalındaki ilk kadın yapımcı ve sunucu oluşum olan Işıl Bayraktar Lise ve üniversitede aldığı Fransızca eğitimi metin yazarlığını geliştirmiştir. Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi almıştır.

Ekran severler tarafından İz Tv’de yaptığı gezi programı ile tanınan Işıl Bayraktar, 2007 ca 2012 yılları arasında 60 belgeselin altına imzasını atmıştır. Daha sonra 2013 yılında Danimarka’ya yerleşmiş belgesel çalışmalarına bağımsız bir şekilde devam etmektedir. Çalışmalarını İz Tv’de belirli bir süre göstermeleri için izin vermekte, asıl paylaşımlarını gerçekleştirdiği platform ise Youtube kanalıdır.

26 Ağustos 2013 tarihinde Nikolaj Thomsen ile evlenmiştir, bu evliliğinden Teo isminde bir oğlu vardır. En son Aile Boyu Hindistan adlı yeni bir belgesel serisi ile izleyicinin karşısına çıkmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz