İrfan Kaplan

İrfan Kaplan 27. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili. Hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İrfan Kaplan Kimdir?

İrfan Kaplan Eczacı, 27. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi. Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur.

İrfan Kaplan Nereli?

İrfan Kaplan aslen Gaziantep, Nurdağı Gedikli Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Annesi Naime Hanım, babası ise Mevlüt Bey’dir.

İlkokul eğitimini doğup büyüdüğü Gedikli Köyü’nde tamamlamıştır. Ardından Gaziantep İslahiye’de Ortaokul ve Lise eğitimini bitirmiş ve Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Eğitim döneminde demokratik öğrenci derneklerinde ve Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’nda aktif olarak görev yapmıştır.

1978 senesinde eczanesini açan Kaplan, 1987 ve 1989, 1989 ve 1991 yılları arasında 2 dönem Eczacılar Odası Başkanlığı Görevini üstlenmiştir.

1991 senesinde milletvekili adayı olmuş, 1993 ve 1995 yıllarında il yönetim kurulunda görev yapmıştır. 2005 ve 2007 arasında Cumhuriyet Halk Partisi İl Sekreterliği görevini üstlenmiştir.

2007 ve 2011 genel seçimlerinde milletvekili adayı olan Kaplan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi’dir.

Evli ve 3 çocuk babası olan İrfan Kaplan, resmi twitter hesabını @irfankaplanchp ismi ile kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz