İrem Çıray

İrem Çıray hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılının Ekim ayında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Selanik göçmenidir, anne ve babası da İzmir doğumludur. Kendisinden 2 yaş büyük bir abisi vardır, doktor olarak mesleğini sürdürmektedir.

İzmir’in küçük bir ilçesinde ilkokul eğitimini tamamlamış ardından, Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur.

Çocukluk yıllarından beri oyuncu olmak istemiştir. Ancak Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümünü kazanarak eğitim hayatını oyunculuk üzerine sürdürmemiştir. Üniversitenin ilk yılında bir arkadaşının Kore hayranlığı’nın etkisinde kalmış zamanla kendisinde de Kore sevdası oluşmuştur. O dönemde okulde 3 tane koreli kızla tanışır ve en yakın arkadaşı bu Koreli kızlardan birisi olur. Daha sonra arkadaşlarının Kore’ye gidelim mi teklifi üzerine ailesine bu konuyu açar. Ailesi paran varsa git derler çünkü bilirler ki parası yoktur. Oda hırs yapar tüm okul harçlığını eline geçen parayı hiç harcamadan 1.5 sene boyunca biriktirir ve ailesinin karşısına çıkar. 1 ay Kore’de kalır ve geri döner. Ancak orada Kore’li bir gence aşık olur. İlerleyen dönemde sevgilisinin hasta olduğunu öğrenir ve ne yapıp edip tekrar Kore’ye gitmek için elinden geleni yapar. Burs’a hazırlanır, gece gündüz çalışır para biriktirir ve sonucunda Güney Kore Hükümet bursunu kazanmayı başarır.

Kore’ye gitmiş sevgilisinin sağlığı düzelmiştir, ancak ilerleyen dönemde birlikteliği sona ermiştir. Orada çalışmaya başlar ve bir tanıdığının vasıtası ile bir ticaret firmasında çalışmaya başlamıştır. Ayrıca Güney Kore’de Medya ve İletişim Bölümünü kazanmış eğitimini de devam ettirmiştir.

Devamında ise Güney Kore televizyon kanalından aldığı teklif ile günümüzde Channel A’da çalışmaktadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz