İpek Özkal

İpek Özkal Siyaset Ve Kamu Yönetimi Uzmanı Akademisyen. Hakkında merak edilen soruların cevapları, kısaca hayatı, eğitimi, kariyeri ve biyografi bilgileri.

İpek Özkal Kimdir?

İpek Özkal akademisyen, Siyaset ve Kamu Yönetimi Uzmanı’dır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur.

Türkiye’de “Sağlık Sektörü Örneğinde Devletin Küçültülmesi ve Etkenleştirilmesi Çalışmaları” isimli tezi ile, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır. Daha sonra, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Bölümü’ “Türkiye’de Kamu Personel Sisteminin Gelişimi” tezi ile Doktora programını tamamlamıştır.

2010 yılında S.B.F.’de yardımcı doçent kadrosuna atanmış, 2013 yılında Doçent ünvanını almıştır.

Günümüzde ise, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde Profesör kadrosunda görev yapmaktadır.

Prof. Dr. İpek Özkal Sayan orta düzeyde İtalyanca ve iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Prof. Dr. İpek Özkal Muharrem İnce‘nin kurucusu olduğu Memleket Partisi Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesidir. Memleket Partisi Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ipek.ozkal ‘dır. Resmi twitter hesabı kullanıcı ismi ise @ipekozkal

İpek Özkal Nereli?

İpek Özkal aslen doğma büyüme Ankara’lıdır. Yaşantısını günümüzde de başkent Ankara’da sürdürmektedir.

Hakkında ekşi sözlükte’de şu yorumlar yapılmıştır.

“siyasette yeni yüzlere ne kadar ihtiyacımız olduğunu ipek hocamı takip edince bir kere daha anlayabiliyoruz. kasabalı tüccar, müteahhit tipler ya da dış odakların beslemesi satılmış tipler yerine ülkemizi böyle yetkin insanların yönetmesi gerekiyor.”

Maalesef kaç yaşında ve doğum tarihi gibi merak edilen diğer bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.
Ipek ozkal1

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz