İnci Kadribegiç

1991 yılında dünyaya gelen İnci Kadribegiç eğitim hayatını Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde devam ettirmektedir. Kök hücre araştırmacısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Aslen Kosova doğumlu oyan İnci Kadribegiç, fakültenin 1. sınıfında iken hücre konusunda çalışmak için 193 labaratuvara başvuru yapmış, reddedilmiş ancak hiç pes etmemiştir. 194. başvurusunda ise Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kök hücre çalışmalarına başlayabilme fırsatını yakalamıştır.

2012 Nobel Fizyoloji ödüllü Dr. Shinya Yamakana’nın kurucusu olduğu (CIRA) – Kyoto Üniversitesi 2016 yaz stajı seçmelerine katılmıştır. Dünya çapında yapılan binlerce başvuru arasından ilk 16’ya kalmış, tam burslu kabul edilen ilk Türk tıp fakültesi öğrencisi olarak büyük başarı elde etmiştir.

Bugüne kadar çok sayıda ulusal ve uluslararası kongrede konuşmacı ve moderatör olarak yer almış ve ödülün sahibi olmuştur.

2017 Mayıs ayından itibaren National Institute of Health – National Center for Advancing Translational Sciences (NCATS) Kök Hücre Departmanı’nda çalışmaları ile okulunu ve Türkiye’yi temsil edecektir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz