Huda Kattan

1

Dünya’da ismini girişimci ve güzellik uzmanı olarak duyurmayı başaran Huda Kattan hakkında bilinmeyenler. Nasıl ünlü oldu? Mesleğindeki başarılarını neye borçlu? Merak edilen sorular cevaplarını buluyor.

1983 yılında Amerika Oklahoma’da dünyaya gelen Huda Kattan, makyaj ve girişimciliğin yanı sıra sıkı bir blogger ve Youtuber’dir.

Ailenin 4 çocuğundan birisi olarak doğmuştur. Khalid, Mona ve Alya Kattan isimlerinde üç kardeşi vardır. Anne ve babası da Irak asıllı olan Huda Kattan Amerika vatandaşlığına sahip ünlü isimdir. Doğduktan sonra ailesi ile birlikte Cookeville, Tennessee ve Boston Massachusetts’e taşınmıştır.

Michigan Üniversitesi Dearbon’dan mezun olan Huda Kattan günümüzde ün yaptığı mesleğinin yanı sıra finans alanında da uzmandır.

2006 senesinde babası öğretmen olarak Dubai’ye yerleşmiş, bu nedenle bazı sosyal medya ve haber sitelerinde Dubai asıllı olduğu yazmaktadır.

Huda Kattan Nasıl ünlü oldu? başarısının sırrı;

O dönemden sonra Makyaj üzerine uzmanlık eğitimi için Los Angeles’a taşınmıştır. Kısa sürede Nicole Richie ve Eva Longeria gibi ünlü isimleri müşterileri arasına dahil etmeyi başarmıştır. Ardından tekrar Dubai’ye taşınmış kız kardeşi ile birlikte makyaj eğitimlerini ve ipuçlarını yayınlayacağı Huda Beauty isimli güzellik üzerine bir blog hazırlamıştır.

2013 yılında ise Huda Beauty kozmetik markası’nı kurmuş, tüm dünyanın bir anda tanıdığı bir isim halini almıştır.

Özellikle Kim Kardashian tarafından kullanılan sahte kirpik modelleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Şirketi günümüzde Dubai merkezli olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Şirket bünyesinde, göz farı paletleri, sıvı rujlar, dudak kalemi, fosforlu palet, fondoten, sahte kirpik ve sahte tırnaklar gibi bir çok ürün satılmaktadır.

2017 yılında ise İnstagram üzerinden 26 Milyon civarında bir takipçiye ulaşmıştır. Yine aynı sene Influencer Instagram Rich List’te 1. sırada yer almıştır. Her sponsorlu içerik için ortalama 18 Bin Dolar kazandığı açıklanmış, güzellik alanı üzerine ekonominin Batı Kim Kardashian’ı olarak tanımlanmaktadır.

Günümüzde dünya üzerinde kozmetik ve güzellik üzerine en güçlü 10 kişiden birisi olarak gösterilmektedir. 2017’de Time dergisi tarafından ise İnternette En Çok Etkilenen 25 Kişi arasında gösterilmiştir.


Her geçen gün ününe ün katan Huda Kattan 2018 yılında Huda Boss isimli Facebook Watch reality serisinde oynamıştır.

2008 yılında yıllar önce tanıştığı erkek arkadaşı Christopher Goncalo ile evlenmiştir. Bu evliliğinden, Nour Giselle isminde bir kızı vardır.

Huda Kattan Dini inancı;

İslam dinine mensup olan Huda Kattan Müslüman’dır. Kız kardeşlerinden bir tanesi iş ortağı, diğeri ise sosyal medya hesaplarını yönetmektedir.

Son olarak özellikle Youtube üzerinden paylaştığı yüz tıraşı videosu ile hayranları tarafından ikiye ayrılmıştır. Ayrıca bu taktiği Elizabeth Taylor ve Marilyn Monroe gibi ünlü isimlerinde kullandığını açıklamıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz