Hayrettin Nuhoğlu

Hayrettin Nuhoğlu 1953 yılında dünyaya gelmiş, burcu Aslan’dır. Aslen Trabzon İli, Hayrat İlçesi nüfusuna kayıtlı olan Nuhoğlu, İlköğretim eğitimini Hayrat İlçesi’nde tamamlamış, Of’ta Şehit Ahmet Türkkan Ortaokulu, ardından İstanbul Haydarpaşa Lisesi’ni bitirmiştir.

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu Hayrettin Nuhoğlu, siyasi kimliğinin yanı sıra inşaat mühendisi’dir. Yine aynı üniversitede Yüksek Lisans yapmış, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

1976’da Kadıköy’de Nuhoğlu Mühendislik Mimarlık firmasını kurmuş ve iş hayatına atılmış, 1985’te SUTAŞ A.Ş.’yi, 1987’de KURMAY YAPI Endüstri ve İşletmecilik A.Ş.’yi, 1991 senesinde ise YETUR A.Ş.’yi kurmuş ve turizm sektörüne girmiştir.

Eşi Edebiyat Öğretmenliği yapmış olan Konya, Taşkent İlçesi Emiroğlu ailesinden Zeliha Özdemir’dir. Bu evliliğinden Gökçe Gül, Süheyla Selen ve Osman Oğuz isimlerinde üç evladı vardır.

İyi Parti Kurucular Kurulunda yer alarak siyasi hayatını sürdüren Hayrettin Nuhoğlu daha önce Kadıköy Ülkü Ocakları başkanlığı, Ülkü – Tek yönetim kurulu üyesi olarak görevler yapmış, Milliyetçi Hareket Partisi‘nin farkla kademelerinde görev almıştır. 2007 ve 2011 milletvekili seçimlerinde, MHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı olmuş, iki Dönem MHP’de, MYK Üyeliği yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz