Hasan Serdaroğlu

Hasan Serdaroğlu katıldığı televizyon programları ile ekran severler tarafından merak edilen isim olmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hasan Serdaroğlu Kimdir?

Hasan Serdaroğlu İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi. Prof. Dr. iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı.

Hasan Serdaroğlu Nereli?

Hasan Serdaroğlu aslen Sivas’lıdır ve Sivas doğumludur. Sivas’ın Zara İlçesi Canova Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Kendisine dedesinin ismi verilmiştir.

İlkokul, orta ve üniversite tahsilini İstanbul’da tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi mezunudur. Yine aynı Fakültede Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında ihtisasını yapmış, akademik kariyerine aynı anabilim dalında devam etmiştir.

1990 senesinde Doçent olan Serdaroğlu, aynı sene kurulmuş olan, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Bilim Dalının kurucuları arasında yer almıştır. Yine aynı sene Almanya’da Giessen Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümüne giderek 2 ay süreyle Tüp Bebek bölümünde çalışmıştır.

1993’de Reprodüktif Endokrinoloji ve İnfertilite Bilim Dalına başkan seçilmiş ve 17 sene bu göreve devam etmiştir.

1996 senesinde Profesör olan Serdaroğlu, yine 1996’da İsrail Hadassah Universitesi Tüp bebek ünitesine giderek, tüp bebek ve mikroenjeksiyon konusunda çalışmalar gerçekleştirmiştir.

1999, 2000 ve 2001 yılları arasında Bilim dalında kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarına yönelik üç Endoskopik Cerrahi kursu düzenlemiştir.

Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu 2001 yılında Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Bilim Dalı bünyesinde ÜYTE ( üremeye yardımcı tedavi merkezi = Tüp Bebek Merkezi) ‘nin kuruluşunu yaptı ve mesul müdürlüğünü üstlenmiştir. 2008 senesinde TC Sağlık Bakanlığınca Eğitim Merkezi olmuştur.

İstanbul Jinekoloji Derneğine 2 dönem ikinci başkanlık ve dört dönem başkanlık yapmıştır.

Jinekoloji Derneklerinin Türk Jinekoloji Derneği çatısı altında toplanmalarına çaba gösteren Serdaroğlu, Türk Jinekoloji Derneğine bir dönem başkan yardımcılığı bir dönem başkanlık yapmıştır.

Gerek Üreme Endokrinoloji ve İnfertilite Bilim Dalı başkanı olarak gerekse dernek başkanlıkları sırasında 15 bilimsel kongreye ve sempozyuma başkanlık yapmıştır.

Fakülte Kurulunda bir dönem çalışan Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu Fakültenin çeşitli bilim kurullarında görev almıştır.

T.C. Sağlık Bakanlığı Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğü bünyesindeki Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri Bilim komisyonu üyeliği, İstanbul’da kurulan alt bilim komisyonu üyeliklerinde bulunmuştur.

2005 senesinde TC Adli Tıp Kurumu I. Kurulu üyeliğine atanan Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu, 3,5 sene bu kurulda çalıştıktan sonra kendi isteği ile ayrılmıştır. 2013 yılında erken emekliliğini isteyerek İstanbul Üniversitesi’ndeki akademik çalışmalarına son vermiştir.

Yurt içi ve Yurt dışı çeşitli bilimsel dergilerde yayınlanmış 100 den fazla eseri bulunmaktadır. 8 ayrı kitapta çeşitli bölümlerin yazarlığını ve bir çeviri kitabının editörlüğünü yapmıştır. Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Özel Muayenehane adres ve iletişim bilgileri.

Lotus Nişantaşı Ofis – Halaskargazi Cad. No:38 / 66 K:5 Ofis No:92 34371 Osmanbey / İstanbul

Tel: 0212 241 36 51
GSM: 0532 261 84 85
Fax: +90 212 247 74 06


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz