Hasan Hüsnü Güner

Hasan Hüsnü Güner Millet Partisi’nin İBB adayı. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hasan Hüsnü Güner Kimdir?

Hasan Hüsnü Güner Millet Partisi’nin İBB adayı. İlkokul yıllarından itibaren Edebiyata olan ilgisi ile dikkat çekmiştir. Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Lise döneminde, Konya’da ‘Kırk Bir Kere Edebiyat’ dergisini çıkartmak ve Genç Edebiyatçılar Topluluğu’nu kurmak gibi projelerle edebiyat dünyasına adım atmıştır.

Hasan Hüsnü Güner Nereli?

Hasan Hüsnü Güner aslen Tekirdağ, Malkara doğumludur.

Üniversite eğitimi sonrasında, İstanbul’a yerleşerek öğretmenlik kariyerine başlamıştır. Uluslararası eğitim yayınlarını takip ederek, Singapur Matematiği ve Waldorf Eğitim Sistemi gibi alanlarda uzmanlık kazanmıştır. Türkiye’nin köklü eğitim markalarında üst düzey yöneticilik yapan Güner, 2022 yılında kendi eğitim kurumlarını kurarak bağımsız bir yol çizmiştir.

Anaokulu ve ilkokul seviyelerinde eğitim programlarını çağın gereksinimlerine uygun olarak geliştirmek konusunda önemli adımlar atan Güner, Uluslararası eğitim yaklaşımlarını benimseyerek, öğrencilere daha etkili ve sürdürülebilir bir eğitim sunmayı hedeflemiştir.
Hasan Husnu Guner1 jpg
Türkiye’nin önde gelen eğitim markalarında çalıştığı dönemde birçok tecrübe edinmiş, bu birikimlerimi kendi kurumlarında değerlendirmeye karar vermiştir. Öğrencilere özgün ve kaliteli bir eğitim sunma amacıyla kendi yolumu çizmiştir.

Eğitimdeki deneyimlerinizi motivasyon konuşmalarına nasıl dönüştürdünüz? sorusuna ise şu şekilde cevap vermiştir. “Tedx İstanbul ve Türkiye İnovasyon Haftası gibi organizasyonlarda, eğitim ve motivasyon odaklı konuşmalar yaparak deneyimlerimi paylaştım. İnsanlara, eğitimdeki tutkumu ve başarı hikayemi aktararak ilham olmayı amaçladım.”

Özel eğitim kurumlarına danışmanlık hizmeti verme kararı nasıl alındı sorusuna cevabı ise şu şekildedir. “Tecrübelerim doğrultusunda, özel eğitim kurumlarına danışmanlık hizmeti vererek sektöre katkıda bulunma isteği doğdu. Bu alanda da deneyimlerimi paylaşmak ve eğitim kalitesini artırmak amacıyla bu yola çıktım.”

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz