Harun Işık

Harun Işık başarılı yönetmenlik kariyerini sürdürmektedir. Kaç yaşında? nerede doğdu? eğitim ve çalışma hayatı hakkında merak edilen bilgilerin cevapları.

Harun Işık 14 Mayıs 1970 tarihinde aslen Ağrı İlimizin Patnos İlçesi‘nde dünyaya gelmiştir. İlk ve Orta öğrenimini doğup büyüdüğü memleketinde tamamlamıştır.

Ardından İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun olmuştur.

Harun Işık Mesleki kariyeri;

Mezuniyetin ardından, uzun süre sinema dünyasında teknik eleman, yani kamera arkası çalışmalarda bulunmuştur. Daha sonra, çeşitli televizyon kanallarında reji kamera ve yönetmenlik görevini üstlenmiştir. Bununla birlikte geçmişten günümüze sayısız projede çalışan usta yönetmen özellikle Yeşilçam başta olmak üzere TRT ve çok sayıda özel kanal bünyesinde çalışmıştır. Ayrıca sayısız klibin altına yönetmen olarak imzasını atmıştır. Günümüzde mesleki çalışmalarını aralıksız devam ettirmektedir.

Yer aldığı projelerden bazıları;

Sevda Dikeni 1994 sinema filmi, Gurbet Duvarı 1996 sinema filmi, Göçük 1998 sinema filmi ve bu arada televizyon programlarında da çalışmalarını sürdürmüştür. TRT Barış Manço’nun 7’den 77’e gezi programı, Anadoludan Görünüm sonrasında özel kanalların sayısı artınca özel kanallara geçiş başlamış ve TGRT’de Mehmetçik programı ve çok çeşitli şehir programları yine TGRT’de bir dönem türkü filmi hikayeleri film olarak hazırlandığında bu filmlerin kamera ve kamera arkası projelerinde bulunmuştur. Ayrıca aynı kanalın dini film olarak çok çeşitli projelerinde çalışan Yönetmen Harun Işık, akabinde ATV Televizyonunda 4 yıl boyunca haber merkezinde kameramanlık ve Savaş Ay’ın A Takımında çalışmıştır. Sonra Kanal 7 haber merkezinde, Reha Muhtarla Show TV haber merkezinde, Kanal D magazin servisinde ve Star TV haber merkezinde kameramanlık ve program yönetmenliği yapmıştır. Yine bu dönemlerde aynı anda çeşitli firmaların kanal ve sinema projelerinde çalışmalarını sürdürmüştür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz