Halil Konakçı

15

Halil Konakçı son dönemde Sezen Aksu ve diğer hususlar üzerine yaptığı açıklamalar ile gündeme gelmiştir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı araştırılmaktadır. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Halil Konakçı Kimdir?

Halil Konakçı Diyanet İşleri Başkanlığı’nda imam hatip olarak görev yapmaktadır. Daha çok kendi davasının ön planda olmasını arzu ettiği için kendisinden hiç bahsetmemiştir. İlk kez Akit Tv ekranlarında canlı yayında kendisi hakkında bir kaç bilgi vermiştir.

Halil Konakçı Nereli?

Halil Konakçı aslen İzmir’li olduğunu dile getirmiştir. İzmir Eşrefpaşa olduğunu aktarmıştır.

Halil Konakçı Kaç Yaşında?

Halil Konakçı 43 yaşındadır. Doğum tarihi 1980.
halil konakci 1

Halil Konakçı Hoca Nerede Görev Yapıyor?

Halil Konakçı 2022 yılında belirtilen bilgiye göre Ankara Melike Hatun Camii İmamı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Bursa Mihraplı Camisi’nde de vaaz vermiştir.

Hakkında olayı nedir? açıklamaları vb. bir çok sorunun cevabı da araştırılan Konakçı, Erkekler Görevlerinizi Tam Yapın Çünkü Mesulsunuz! başlıklı videosu ile erkeklere seslenmiş bu videosu tepki çekmiştir.

Ehli sünnetin ve milli değerlerin anlatılması ve işlenmesi hususunda kendisini bu konu üzerine adamış bir isimdir. Resmi görev aldıktan sonra bu görüşleri ve davasını çok daha hızlı bir şekilde kitlelere ulaştırmayı başarmıştır.

Resmi instagram hesabını @halil.konakci kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Hesap hocanın talebeleri tarafından yönetilmektedir notu instagram hesabında yer almaktadır. İnstagram hesabında 1.2 Milyon civarında takipçisi bulunmakta. Ayrıca @HalilKONAKCI kullanıcı ismi ile bir de youtube video kanalı bulunan Konakçı’nın youtube video kanalında ki abone sayısı ise 571 B civarındadır.

Resmi twitter hesabı ise @halil_konakci ‘dır. Twitter hesabında ki takipçi sayısı ise 355.4bin.

Müslümanca çocuk yetiştirin, müslümanca yaşayın. Ülkemizde din düşmanlığı yok. Hayır Yapmak herkese nasip olmaz. Allah’ın Murad ettiği kullar vardır. Allah’a cc isyan edilen mekanlardan uzak durun. Pısırık değil diri müslümanlar olacağız. İslam ile güçleneceğiz. Ve daha bir çok youtube video başlığı konuları ile youtube üzerinden paylaşımlarını sürdürmektedir.

15 Yorumlar

  1. 90’li yillarin sonunda Izmir barlarinda “Halil Konak” takma adiyla sahneye cikardi bu sahis. Dogru duzgun bir gazeteci de cikip arastirmiyor. Ulkede bar sarkicilari Imamlik yapip din pazarliyor artik. Cildirmak isten degil.

    • o yıllarda sahneye çıkabilkmesi için 15 16 yaşında olması lazımdı ozmn şuan 45 50 arası olması lazım hocada 35 40 yaşlarında görünüyor. 10 yaşındada sahneye çıkamayacağı için çıksada aklı selim sözler edemeyeceği için boş yapmışsın

    • ne olursa olsun su an islami sünneti anlatiyor önemli olan tövbe edip dogrulugu bulmak insanlari elestirme kimsenin günahini alma

  2. Mert Ekren hani biliyon yaa Halil Konakçı hocayı… senin baban da Davulcu Asım Ekren davul çalarken kıvıran bir dansöz vardı Abuz Ekren o olmasın bende öyle biliyorum. Araştırın bakın davulcu A sım Ekren yokmu onun yanında kıvıran dansöz babasıymış bu Mert in. üstelik dedeside köçekmiş.

  3. Havva ile adem diye bir efsane var, peygamber degiller, peygamberse ve ilk insanlarsa kime peygamberlik yapmislardir? Peygamberse, yasak olan seyi nicin yapmislar? Hangi tarihte yasamislar? O zaman insanlar konusuyormuymus? Meryem Ana eger Allah’in oglunu’ dogurduysa, sen nicin ISA’nin yolundan gidenlere düsmansin? Bu bir sarki, üstelik hakaret falan yok, ‘kandirilmislar’ deniyor, senin REIS’in de kandirildi, öyle degil mi? Populist olayim’ diye, dinden cikmisin sen?

  4. bir insanın kendi aklını bağımsızca kullanıp kimseye zarar vermeden özgürce yaşamak yerine daha önce yaşamış ve hiçbir zaman huzur bulamamış, hristiyan müslüman musevi vs birbirini asıp kesmiş insanların dilden dile aktardığı, yüz yıllarca bin yıllarca anlatılagelmiş söylentileri hayatının merkezine koyması, hem kendini esir etmesi hem başkalarını esir almaya çalışması bana trajik geliyor. bunun kokusunu erken yaşta almış olmalıyım ki din denilen kavrama çocukluğumdan beri ısınamadım. hayat güzel olduğu halde insanlık bir türlü huzur bulamıyorsa işte en derindeki sebebi bu bahsettiğim, kendi aklını kullanamamak, çoğunluk ne yapıyorsa aynısını yapmak zorunda hissetmek, gereken cesaret ve kararlılığı gösterememektir. sadece müslüman coğrafyaya, orta doğu’ya özgü değil, tüm dünyada tüm ülkelere tüm insanlara özgü bir sorundan bahsediyorum… diğer yandan bir insanın inançsız olursa dilediği kötülüğü yapma tehlikesinden bahsediliyor. bu durumda evrensel hukuk, anayasa diye bir şey var. o işlemiyorsa, ki işlemiyor, yani adaleti zenginler satın almış durumda ve uluslararası boyutta da güçlü ülkeler diledikleri gibi sömürüyor ya da bombalıyor. bu sefer de fizik kanunları var. hiç kimse ve hiçbir millet yaydığı enerjinin karşılığını almadan, yani cezasını çekmeden ya da ödülünü almadan varlığını sürdürmez. doğaüstü güçlerin adaleti değil, fizik kanunudur bu… kişisel boyutta güleryüzlü, iyi niyetli, çıkarsız, hesapsız, beklentisiz, kibar, yapıcı, sevgi dolu ve saygılı olun. küresel boyutta ise başka ülkelerle savaşmak yerine onlarla dayanışma içinde olacak, eğitim bilim felsefe sanat yanlısı, eşitlikçi, özgürlükçü, egosunu yenmiş politikacılara oy verin ki ülkeniz tarihe karışmasın. başka bir inanç tanımam ben. her şey ve herkes enerjiden ibarettir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz