Gülümser Heper

0

Gülümser Heper, tıp dünyasının başarılı ve tanınmış isimlerindendir. Hakkında ise genellikle aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Gülümser Heper Hayatı ve Kariyeri

Prof. Dr. Gülümser Heper, 1964 yılında Sivas’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise Eğitimini Sivas’ta tamamladı. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Heper, Aynı Üniversitede İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Sivas’ta Kronik Böbrek Hastalıkları Derneğini kurdu ve başkanlığını yürüttü. 1992’de İç Hastalıkları Uzmanı oldu. 1993’de Kardiyoloji Kliniğinde Kardiyoloji İhtisasına, hemen ardından SSK Dış Kapı Eğitim Araştırma Hastanesinde Uzman Doktor olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl SSK’nun İhtisas Hastanesine geçiş yaptı ve Kardiyoloji Bölümü birimlerinin kurulmasında birim idari amiri olarak aktif görevler üstlendi.

2003 yılında Kardiyoloji Doçenti oldu. 2006 senesinde İngiltere’de 6 aylık bir zaman diliminde, dil okulunda üst seviyede konuşma İngilizcesi eğitimi aldı. Şubat 2008’de Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Bölümü’nde Doçent ünvanı ile çalışmaya başladı. Ekim 2008’de aynı Üniversite’de Profesör oldu.

30 Mart 2014 Yerel Seçimi’nde CHP’den Sivas Belediye Başkan Adayı oldu.

Prof. Dr. Gülümser Heper, Doç. Dr. Abdüllatif Şener’in kurduğu Türkiye Partisinin kurucu üyesidir. MKYK üyeliğini de yapmış olduğu partinin Sağlık Programlarının oluşmasında öncülük etmiştir.

“Ben, İbni Sina” isimli bir kurgu romanım mevcut olan Heper , evli ve 1 erkek çocuk annesidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz