KimNereli.net

Fatih Tezcan

Fatih Tezcan Kimdir?

Fatih Tezcan
Gerçek adı: Fatih Tezcan
Doğum Tarihi: 1976 (43 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Gazeteci Yazar
Mezuniyet: Edebiyat İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Fatih Tezcan Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Fatih Tezcan hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, kariyeri gibi bir çok sorunun cevabı. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1976 yılında İstanbul Bakırköy’de dünyaya gelen Fatih Tezcan İstanbul Baltalimanı bölgesinde bulunan Behçet Kemal Çağlar Lisesi’nden mezun olmuştur. Ardından üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arşivcilik üzerine tamamlamıştır.

Annesi Şükriye Hanım babası ise Fahri Bey’dir. Dedelerinin Osmanlı Muhaciri olduğunu belirtmiştir. Vatani görevini 1996 ve 1997 yılları arasında Isparta, Çanakkale ve Siirt’te tamamlamıştır. İlerleyen yıllarda yoğun bir okuma sürecine başlamıştır. Özellikle Dinler Tarihi, Kur’an ve Hadis Araştırmaları, Yakın Tarih ve Uluslararası İlişkiler konuları üzerine yoğunlaşmıştır. 2007 senesinde, Ortaköy’deki Boğaziçi İlim Erdem Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’inn kurucu başkanlığını üstlenmiştir. Genellikle Ortadoğu, İsrail – Filistin konuları için bir çok programa konuk olarak katılmıştır.

Körfez Savaşı, Tevrak ve Irak’a Silah Satan ABD Şirketleri isimli makaleleri ile ilk olarak gündeme gelen Fatih Tezcan günümüzde AnalizMerkezi isimli web sitesinde makale ve yazılarını yayınlamaktadır. Bir çok tv kanalında yorumları ile gündeme gelen Tezcan evlidir.

İki kez evlenen Tezcan’ın, ilk evliliği 2003 ve 2007 yılları arasında gerçekleşmiş bu evliliğinden Nur Filistin, Mücahid Ahmet ve Muhammed Furkan isimlerinde üç evladı vardır. İkinci evliliğini ise 2011 yılında gerçekleştiren Tezcan’ın bu evliliğinden ise Duru ve Hira Sevda isimlerinde iki çocuğu vardır.


Araştırmacı, gazeteci, yazar, fikir işçisi, Tv Yapımcısı, tv yorumcusu, Analist, yayın yönetmeni, aktivist ve devrim muhabiri kimlikleri ile tanınmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra Youtube video sitesinde de bir kanalı bulunmaktadır. Kanalında günümüz itibariyle 57,2 B abone bulunmaktadır. Fatih Tezcan ile Analiz Merkezi başlıklı videolarını takipçileri ile paylaşmaktadır. Resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 43bin, Twitter hesabında ise 580 B civarındadır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Ferudun sert 29 Ekim 2019

    Bu şahsın Edebiyat fakültesinden 2.yılda ayrıldığı ve Üniversiteyi bitirmediği akademik camiada konuşulmaktadır.
    Lütfen doğrusunu bahsi geçen fakülteden öğrenip bizlere bilgi verirseniz mutlu oluruz.
    Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Fatih Tezcan
Gerçek adı: Fatih Tezcan
Doğum Tarihi: 1976 (43 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Gazeteci Yazar
Mezuniyet: Edebiyat İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

447.861 kez okundu

2.

Beren Saat

403.594 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

329.495 kez okundu

4.

Tarık Akan

301.251 kez okundu

5.

Ecrin Su Çoban

272.249 kez okundu

6.

Tarkan

242.865 kez okundu

7.

Volkan Demirel

230.482 kez okundu

8.

Emre Mor

205.920 kez okundu

9.

Ersay Üner

202.035 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

198.678 kez okundu