Esra Oflaz Güvenkaya

0

Esra Oflaz Güvenkaya hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? nereli? evli mi? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Bir röportaj’da 18 yaşında iken İstanbul Bağdat Caddesinde bir trafik kazası geçirdiğini çarpmanın etkisi ile yüzünde deri kalmadığını ve ziyaretine gelenlerin ona baktıklarında ağladıklarını belirtmiş, ailesinin ise uzun süre kendisine ayna vermediğini anlatmıştır.

Esra Oflaz Güvenkaya İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. Ardından New York Üniversitesi’nde Uluslararası İş ve Finans Eğitimi almıştır.

Aile şirketleri olan Medyavizyon ile iş hayatına atılan Esra Oflaz Güvenkaya beş sene Medyavizyon’da farklı programların lisans haklarının alımından sorumlu olarak görev almıştır.

1998’de abisi Fatih Oflaz ile beraber MCD isimli şirketi kurmuş ve National Geographic, Eurosport, MTV ve RTL gibi yabancı kanalların Türkiye temsilciliklerini almıştır.

Günümüz itibariyle 16 adet tematik kanal şirketleri bünyesinde yer almaktadır. Aralarında SciTech Tv, On adet sinema kanalı, Eurosport Türkiye, Eurosport 2 Türkiye ve HD spor kanalları, çocuk kanalı Kidz ve BBC HD gibi kanallar bulunmaktadır.

2016 senesinde dünyanın en fazla izlenmekte olan kadın kanalı Lifetime’un Türkiye versiyonunun yayına alınmasında başrol oynamıştır.

Esra Oflaz Güvenkaya Lifetime® Türkiye Kurucu Ortağı ve İcra Kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Eşi İş adamı Ziya Güvenkaya’dır, bu evliliğinden Almila Su isminde bir kızı vardır. Baba tarafından aslen Yugoslavya göçmenidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz