Eren Kısmet

0

Eren Kısmet Meteoroloji aşığı ve hava tahmincisi olarak uzun yıllar sosyal medyada yer almıştır. 1983 yılında İstanbul Kadıköy’de dünyaya gelmiştir. Çiftehavuzlar’da doğmuş, 7 sene kadar Kadıköy Moda’da yaşamıştır. Ardından 20 seneye yakın Dragos’ta oturmuştur. 2013 yılında evlenmiş, o tarihten itibaren yaşantısını Şaşkınbakkal’da sürdürmüştür. Bir oğlu vardır.

Buluttan uygulamasının kurucusu olarak çalışmalarını profesyonelliğe aktarmıştır. Endüstri mühendisi’dir. 30 yılı aşkın bir süre kişisel olarak hava olaylarına merak sarmıştır. Kurumsal bir şirkette çalışırken diğer yandan, Penn State Üniversitesi’nde online olarak Hava Tahmini Sertifika Programı’nı tamamlamıştır.

Eren Kısmet, 2015 yılında da Facebook’ta açtığı “Buluttanbildiriyor” hesabı ile İstanbul özelinde yaptığı hava tahmin ve yorumlarını takipçileri ile paylaşmıştır. Daha sonra çocukluk arkadaşı ve kendi yazılım şirketi olan Güven Bölükbaşı ile 2017’de Buluttan uygulamasını hayata geçirmiştir. Ekibe daha sonra Çiğdem Öztabak dahil olmuştur.

Uzun süredir mücadele ettiği beyin tümörü sebebi ile 3 kez ameliyat olmuştur. Ancak 3 Nisan 2021 tarihinde 38 yaşında iken hayata gözlerini yummuştur.

Eren Kısmet Hastalığı nedir?

Glioblastoma, beyin veya omurilikte oluşabilen primer kötü huylu beyin tümörü. Sinir hücrelerine destek sağlayan astrosit isimli hücrelerden meydana gelir. Glioblastoma herhangi bir yaşta oluşabilir.

Meteoroloji uzmanı Dilek Çalışkan ve Meteoroji Editörü Bünyamin Sürmeli‘nin biyografilerini de okuyabilirsiniz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz