Engin Polat

Engin Polat son dönemlerin en çok konuşulan isimlerindendir. Eşi Dilan Polat ile birlikte yaşanan olayların ardından merak konusu olan ünlü isim hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Engin Polat Kimdir?

Engin Polat iş insanı, girişimci, fenomen. Dilan Polat ile evli ve 2 çocuk babasıdır.

Geçmiş yıllarda bir çok işte çalışmış, 2013 yılında inşaat sektörüne girmiş ve kısa süre içinde sektörde ciddi atılımlar gerçekleştirmiştir. Daha sonra eşi ile birlikte hem sosyal medya, hem de medikal estetik üzerine sektörde başarıları ile adından söz ettirmiştir.

Dipomed Medikal şirketinde kurucu üyesi ve yönetim kurulu başkanı’dır. Güzellik merkezi zincirinin de sahibidir. Eşi Dilan Polat ile sosyal medya hesapları ve pazaryerleri üzerinden üretimini yaptıkları ürünleri satmaktadır.
Engin Polat2 jpg

Engin Polat Nereli?

Engin Polat aslen Ankara’lıdır. Kökeni merak edilmekte, bu sorunun cevabı bir çok kaynakta Ankara olarak geçmektedir.

Engin Polat Ne İş Yapıyor?

Engin Polat inşaat sektörü ve medikal estetik sektörü üzerine faaliyetlerde bulunmuştur. İnşaat, güzellik merkezi, medikal ürünlerin üretimi ve satımı işleri ile meşgul olduğu belirtilen Polat ailesinin, günümüz itibariyle Türkiye’de 72 şube ve dünya çapında da 8 ülke de aktif bir şekilde faaliyetlerinin bulunduğu belirtiliyor.
Engin Polat4

Engin Polat Serveti

Engin Polat ve Dilan Polat’ın serveti hakkında net bir bilgi mevcut değildir. Ancak sosyal medya hesapları üzerindende anlaşılacağı üzere ciddi bir varlığa sahiptir. Bazı kaynaklarda uçak satın aldıklarıda yazmakta, ancak Polat bu konu hakkında uçak almadıklarını sadece kiraladıklarını dile getirmiştir. Uçağı evlilik yıl dönümlerinde özel gün olduğu için kiraladıklarını belirtmiştir.

Uzunca bir süre sonra ise eşi ve kendisi ile ilgili yayınlanan haberler sonrasında, haklarında araştırma yapılmıştır. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen karara göre mal varlıklarına tedbir konulmuştur. Ayrıca eşi ile birlikte kendisine yurtdışına çıkış yasağı konulmuştur.

Eşi Dilan Polat’ın instagram hesabı da yetkililer tarafından kapatılmış, Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK), haklarında “Kara para aklama ve vergi kaçırma” gibi birçok iddia bulunan Dilan Polat, eşi ve akrabaları ile ilgili raporlar hazırlanmıştır.

Engin Polat bu yaşananların ardından aylık gelirini açıklamıştır. Çiftin aylık gelirlerinin 150 ile 200 bin TL olarak beyan edildiği açıklanmıştır. Dilan Polat kardeşi Sıla Doğu ve Engin Polat dahil 15 kişi tutuklanmış, 10’u adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

Ünlü çiftin 27 şirketine hakim kararı ile kayyum atanmasına hükmedilmiştir.

Engin Polat Boyu, Kaç Yaşında?

Engin Polat 35 yaşındadır. Doğum tarihi 3 Haziran 1988, burcu ise ikizlerdir. Koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır.

Resmi instagram hesabı @enginpolat, resmi twitter hesabı ise @EnginPolat88 ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz